Pałac w Jabłonnie – co można tu robić?

Gmina Legionowo może poszczycić się wieloma ciekawymi miejscami, ale Pałac w Jabłonnie moim zdaniem przebija wszystko! To cudowne miejsce, nie tylko ze względu na pałac, ale także na teren wokół.

Do Pałacu w Jabłonnie prowadzi wielka brama, która nie sugeruje, by można było wjechać na teren, a jednak można. Szeroka droga zacieniona przez wysokie drzewa prowadzi do okrągłego dziedzińca z pięknym trawnikiem, na którym odbywają się różne wydarzenia lokalne między innymi w sezonie 2019 kino pod chmurką! 

relacja wideo:

jabłnna pałac w jabłnnej

Dalej na wprost widzimy pałac, po prawej stronie japoński domek, a także oranżerię. Po dotarciu pod sam pałac widać piękny taras oraz stoliki należące do stale funkcjonującej restauracji, patrząc na menu jest naprawdę ciekawie! Nie mieliśmy możliwości sprawdzić osobiście, ale wybierzemy się w niedługim czasie.

jabłnna pałac w jabłnnej

Obsługa obiektu chętnie udziela informacji na temat pałacu, hotelu czy oranżerii. Przemiła Pani z hotelu oprowadziła nas po oranżerii oraz opowiedziała o tym o dzieje się tutaj na co dzień. Jak się okazało pałac posiada piękną salę konferencyjną, która wykorzystywana jest na eventy firmowe czy wesela a hotel przy okazji dodatkowo na tym korzysta i dzięki temu funkcjonuje.

jabłnna pałac w jabłnnej

Restauracja oraz cały obiekt czynna jest nie tylko w weekendy, wjazd na teraz jest bezpłatny, można tu spędzać czas piknikując i odpoczywając na trawie wśród drzew. Nawet jeśli na terenie odbywa się akurat jakaś impreza, jest on tak duży, że w oddali można znaleźć ustronne miejsce, aby odpocząć. Na terenie można przebywać ze zwierzętami oraz przyjechać rowerem, ponieważ posiada ścieżki rowerowe!

jabłnna pałac w jabłnnej

Zachęcamy Cię, by odwiedzić to miejsce w połączeniu np. ze zwiedzaniem Pomiechówka tak jak my lub niedalekiej Twierdzy Modlin. A także skorzystać z oferowanych rozrywek podczas sezonu, dowiedziałam się również, że pałac jest często wynajęty na wyłączność a zwiedzać można go tylko w czasie imprez publicznych, które m.in będą miały miejsce we wrześniu.

Lubisz takie miejsca? Byłaś tutaj czy dopiero się wybierasz?

——————————————————————–

Zobacz inne ciekawe miejsca na weekend blisko Warszawy:

Żelazowa Wola czyli miejsce urodzenia Chopina – czy warto zobaczyć?

Kuligów nad Bugiem – pomysł na weekend!

Pałac Nieborów oraz Park Romantyczny w Arkadii czy warto się wybrać?

Pomiechówek Park Wkry czy warto i dla kogo?

_____________________________________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *