Kuligów nad Bugiem – pomysł na weekend!

Kuligów to mała miejscowość w województwie mazowieckim, powiecie wołomińskim i gminie Dąbrówka. Miejscowość polubili działkowicze! Zobacz dlaczego!

Dzięki położeniu w zakolu rzeki Bug, Kuligów latem przyciąga turystów z okolic, którzy chcą odpocząć. Walorów turystycznych nie można mu odmówić. Jeśli lubisz spokój, ciszę i naturę to świetne miejsce na wypoczynek! Mieszkańcy starają się by Kuligów wciąż żył! Spotkać tu można miłych i lubiących zabawę ludzi! Przez cały rok w Kuligowie coś się dzieje, zobacz film o katamaranie: 

Ale to nie wszystko!

Na co dzień można odwiedzić w Kuligowie Skansen Kultury Ludowej i Ziemiańskiej, więcej o nim na oficjalnym profilu (klik) czy wybrać się na wycieczkę w okolicy Bugu, poleżeć na trawie nad rzeką czy wypożyczyć kajak.

My ostatnio zrobiliśmy sobie wycieczkę rowerową z Radzymina do Kuligowa, po drodze pola, las, całkiem przyjemnie się jechało.Przy okazji będąc w okolicy można odwiedzić miejsce pamięci zrzutu Cichociemnych pod Kołakowem z 1944 r.

Kuligów zachwyca o każdej porze dnia!

kuligów zachód słońca kuligów nad bugiem

kuligów zachód słońca kuligów nad bugiem

kuligów zachód słońca kuligów nad bugiem

kuligów zachód słońca kuligów nad bugiem

kuligów zachód słońca kuligów nad bugiem

W Kuligowie co roku odbywa się:

Zapierająca dech rekonstrukcja militarna upamiętniająca waleczność polskich oddziałów w kampanii wrześniowej 1939 roku. Na żywo zobaczymy walkę żołnierzy i policjantów z niemieckim najeźdźcą i bombardowanie mostu, na wzór bitwy pod Pilicą. Uczcijmy wspólnie pamięć i bohaterstwo tego wydarzenia! Oprócz inscenizacji walk będzie także piknik policyjny oraz wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bądźcie z nami! Poczujmy atmosferę pamiętnych, historycznych wydarzeń.

W dniu 24 sierpnia odbywa się festyn połączony z widowiskiem historycznym, które rozpocznie się o godzinie 17:00. Bez względu na to, czy interesują Cię tego rodzaju pokazy czy nie, musisz zobaczyć ten w Kuligowie! 

Zobacz film z zaproszeniem od mieszkańców:

Tego sezonu zakochałam się w okolicy! Przeczytaj wpis:

Rekonstrukcja militarna w Kuligowie!

Rejsy katamaranem i pomysł na weekend niedaleko Warszawy TYLKO dla lubiących naturę!

Co weekendy wyruszam w poszukiwaniu nowych, ciekawych miejsc!

Przykładami są:

Pałac Nieborów oraz Park Romantyczny w Arkadii czy warto się wybrać?

Pomiechówek Park Wkry czy warto i dla kogo?

_____________________________________________________________________________________________________________

2 komentarze

  1. Kuligów to jedno z moich ulubionych miejsc w tej okolicy. Jest pięknie , cisza , spokój , kormorany , czaple i bociany.

    1. PatrycjaStory

      Można odpocząć i się zrelaksować <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *