Czy w Tajlandii jedzą psy?

Czy Tajowie jedzą psy? Czy w tym kraju je się mięso z psa? Tymi pytaniami zadręczał się A., który do każdego psa podchodził, żeby się z nimi przywitać.

Po Tajlandii mamy wiele wspomnień. Większość jest oczywiście dobra i bardzo miło i ciepło wspominamy ten kraj. Pamiętajmy jednak, że jest to kraj z zupełnie inną kulturą niż nasza Polska. Panują tu  inne zwyczaje i tradycje, dlatego też to co dla nich jest na porządku dziennym nas może szokować. 

Tajlandia – raj potraw

Świetnym przykładem mogą tutaj być choćby potrawy, które to w Tajlandii można znaleźć na każdym street foodzie. W Tajlandii uwielbiają kurczaka i owoce morze, natomiast na drugim miejscu stawiają wieprzowinę. Podczas jednej z wizyt w street foodzie otrzymaliśmy mięsne kulki. Mocno chrupiące na koniec okazały się kuprem kurczaka. Było to bardzo tłuste mięso z dużą ilością chrząstek. Po tym zdarzeniu więcej nie tknęliśmy mięsa z szaszłyka.

Psy w Tajlandii widuje się na każdej ulicy i skrzyżowaniu. Są to oczywiście bezpańskie psy, które na szczęście są nie groźne, a wiele z nich bardzo przyjaznych, co pokazują zdjęcia A. kiedy to się z nimi wita. Takie psy najczęściej żywią się szczurami lub resztkami jedzenia ze śmietnika, których to tam pełno.

Czy w Tajlandii je się psy?

Wiadomo, że w Chinach popularne jest mięso z psa. Patrząc na te szaszłyki w Tajlandii zastanawialiśmy się czy również i Tajowie żywią się takim mięsem. Na szczęście po paru zadanych pytaniach, okazało się, że w Tajlandii nie je się psa i nie mamy się czego obawiać. Kurczak to zawsze będzie kurczak. Bezdomne psy w Tajlandii są bardzo dobrze traktowane, ponieważ pomagają w tępieniu szczurów, których jest przez walające się resztki jedzenia pełno. Tak więc nie bójcie się napotkanych psów, lecz podchodźcie do nich ostrożnie.

Co z kotami w Tajlandii?

Koty w Tajlandii znajdziemy w każdym hotelu. Są one bardzo dobrze traktowane i nigdy nie wypędza się ich czy to z kuchni czy z chodnika. Jak już wspominałam, w Tajlandii jest bardzo dużo szkodników typu myszy, szczury czy karaczany. Koty zajmują się łapaniem tym gryzoni przez co hotele nie muszą rozstawiać pułapek na szczury lub myszy. W zamian za to koty cieszą się szacunkiem i są zawsze mile widziane.

Zobacz również: Tajlandia Monkey Hill Viewpoint czyli Wzgórze Małp / Phuket – czy warto odwiedzić oraz jak się przygotować?

a także: Tajlandia wyspa Phuket – plaże Freedom, Paradise, Karon, Katan, Patong, Tri Trang – którą z nich wybrać?

__________________________________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *