Pałac Nieborów oraz Park Romantyczny w Arkadii czy warto się wybrać?

Rok temu, szukając miejsc w okolicy na jednodniową wycieczkę, wpadło mi w oko to miejsce ale nie udało się zrealizować pomysłu na wyjazd. W tym sezonie obiecałam sobie, że nie odpuszczę i tak się stało!

Lipiec i sierpień to dla nas czas pod hasłem weekendowych wycieczek w okolicy Warszawy, głównie jednodniowych. Już na początku lipca zaplanowałam cały ten okres i podzieliłam na różne wycieczki. Okazuje się, że w okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które warto jest zobaczyć ze względów historycznych, ale także wizualnych oraz architektonicznych! Moim zdaniem miejsca dorównują nie jednemu obiektowi w Rzymie a to co je wyróżnia tle tych zagranicznych to przede wszystkim więcej zieleni oraz brak tłumów! Zapraszam Was dzisiaj na relację z okolic powiatu łowickiego, bo jak się okazało szukając informacji o okolicy odwiedzić warto nie tylko Pałac w Nieborowie! 

Czytając o Parku Arkady cały czas myślałam, że pałac jest na tym samym terenie co park, aż do momentu, kiedy na miejscu okazało się inaczej. To dwa różne obiekty, w 2 miejscowościach i łączy je odległość ok 5 km. Do każdego z nich obowiązują bilety, jeśli masz zamiar odwiedzić oba miejsca zgłoś to w kasie, a otrzymasz bilet łączony, cena to około 30 zł za bilet normalny.

pałąc radziwiłów w nieborowie

Jakie obiekty można zobaczyć w Nieborowie? 

Pałac Radziwiłów w Nieborowie to piękny obiekt, który można odwiedzić również w środku. Na zwiedzanie można przeznaczyć praktycznie pół dnia. Zaczynając od ogrodów, które rozciągają się na okoliczne pola, a także samo wnętrze pałacu wraz z elementami wyposażenia. Już od wejścia same schody i kafelki robią wrażenie! Zwiedzając pałace w dużych miastach koszt wejścia do wnętrz pałacu kosztuje sporo, dlatego nie zawsze sobie na to pozwalałam dlatego, jeśli nigdy wcześniej nie miałaś takiej możliwości to zachęcam do zwiedzenia pałacu Radziwiłłów w środku. Nas akurat złapał mały deszcz więc to był dobry czas na zwiedzanie środka, po wyjściu dokończyliśmy spacer w ogrodach, które otoczone są wysokimi żywopłotami, drzewami, stawami. Można tu znaleźć kameralne miejsce na mini warsztat, medytację czy po prostu odpoczynek.

pałąc radziwiłów w nieborowie ceny

palac w nieborowie cennik

Czy warto udać się do Arkadii?

Park Romantyczny w Arkadii w stylu angielskim to miejsce, gdzie zachowało się sporo obiektów historycznych są to: Grota Sybilli, Domek Gotycki, Łuk Kamienny (Łuk Grecki), Dom Murgrabiego, Świątynia Diany, Akwedukt, Przybytek Arcykapłana, Mur z Hermami, Cyrk.  Niestety większość w stanie 1/3 już nie do odzyskania, ale położone w niedalekiej odległości od siebie i rozsiane po parku tworzą naprawdę ciekawy układ i miejsce do zwiedzania. w Dodatku pokryte przez roślinność wyglądają bardzo ciekawie, co widać na poniższych zdjęciach. Przez park przepływa rzeczka Skierniewka, która tworzy staw z dwiema wyspami, dzieląc park na części oraz wyznaczając kierunek zwiedzania.

park romantyczny w arkadii

park romantyczny w arkadii

Informacje praktyczne:

  • parking: można znaleźć przy ulicy prowadzącej do pałacu oraz parku,
  • wydarzenia: warto sprawdzić na stronie oraz na facebooku pałacu czy może coś w tym momencie się tam nie odbywa, jeśli chcemy uniknąć tłumów,
  • jedzenie i picie: na terenie obiektów są małe kawiarenki, ale na obiad trzeba wybrać się w inne miejsce,
  • przewodnik: warto dopytać o przewodnika, ponieważ co kilka godzin odbywa się zwiedzanie z nim,
  • dzieci: obiekty przystosowane są do wózków, ponieważ ścieżki są szerokie i co prawda nie ma chodnika, ale widziałam, że rodzice płynnie prowadzili swoje pociechy,
  • toalety na terenie dostępne są za free w odnowionym obiekcie.

park romantyczny w arkadii cennik

W niedalekiej okolicy warto również odwiedzić:

_____________________________________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *