Ciekawe miejsca na jednodniową wycieczkę do 50 km od Warszawy! Poznaj 9 miejscówek!

W ostatnie dwa weekendy, odkrywaliśmy cudowne miejsca w okolicy, rok temu praktycznie przez cały lipiec i sierpień zwiedzaliśmy okolicę, by w tym roku odkryć ją na nowo, jeszcze bliżej! W poprzedni odwiedziliśmy piękny rezerwat nad Zegrzem a w ostatni Kampinoski Park Narodowy! Niedługo relacja z tych miejsc a dzisiaj polecam Wam 9 innych miejscówek!

Zebrałam wszystkie moje wpisy z tamtego roku, wraz z miejscówkami na jednodniową wycieczkę, pakuj koszyk na piknik i zwiedzaj!

(1) Okolice Legionowa polecają się na spędzanie czasu na zielonym terenie pałacu, razem z kulturą! Pałac w Jabłonnie – co można tu robić?

(2) Piękny park a muzyką na żywo czyli Żelazowa Wola czyli miejsce urodzenia Chopina – czy warto zobaczyć?

(3) Dla osób lubiących historię i ruiny #TwierdzaModlin (4) Klimatyczne miejsce, z możliwością warsztatów winiarskich Winnica Dwórzno

(5) A może szaleństwo w kolonach drzew oraz kajaki? Pomiechówek Park Wkry czy warto i dla kogo?


Szukasz przyczepy kempingowej do zwiedzania Polski? – sprawdź naszą przyczepkę, którą sprzedajmy. Idealna dla pary lub par z dzieckiem – KLIKNIJ TUTAJ

A może weekend nad Jeziorem Zegrzyńskim? Zobacz TOP 3 miejsca nad Zegrzem

Miejscówki między 80 a 100 km od centrum Warszawy:

(6) Niesamowity i zaskakujący barwami wody Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła+ wideo

(7) Historyczny obiekt, ze stawami, ogrodem i oranżerią Zamek Radziejowice

(8) Piękny i klimatyczny park z ruinami zamku, stawek i ciekawym położeniem a w niedalekiej okolicy odnowiony pałac, czyli Pałac Nieborów oraz Park Romantyczny w Arkadii

(9) Wypad wyżej warto połączyć z Muzeum Ludowe w Sromowie – Rodziny Brzozowskich!

weekendowe wycieczki wokół Warszawy
weekendowe wycieczki wokół Warszawy
Znasz inne, ciekawe miejsca? Napisz w komentarzu lub na kontakt@patrycjastory.pl a chętnie je odwiedzę! W tym roku nasze filmy wzbogacone będą o wideo z drona!
p.s jeśli wybierasz się w któreś z poleconych miejsc, sprawdź wcześniej, czy nie zmieniły się godziny, dni oraz warunki korzystania/zwiedzania przez pandemię. 

 

Przeczytaj także