Rekonstrukcja militarna w Kuligowie!

Kuligów to mała miejscowość położona nad Bugiem, dzięki czemu latem zyskuje popularność osób lubiących naturę i spokój ale jest jeden dzień w roku kiedy w Kuligowie jest głośno! Nabiera on całkowicie innego charakteru!  Może Cię zaskoczyć!

Od ponad 10 lat mieszkam w tej okolicy, mam do Kuligowa ok. 10 km i po raz pierwszy usłyszałam i zobaczyłam to na własne oczy rok temu! Jak to możliwe?! To niesamowite wydarzenie, które co roku gromadzi tłumy ludzi z całego województwa! Po tym co zobaczyłam, wcale się nie dziwię! O czym mowa?

W Kuligowie co roku odbywa się:

Zapierająca dech rekonstrukcja militarna upamiętniająca waleczność polskich oddziałów w kampanii wrześniowej 1939 roku. Na żywo zobaczymy walkę żołnierzy i policjantów z niemieckim najeźdźcą i bombardowanie mostu, na wzór bitwy pod Pilicą. Uczcijmy wspólnie pamięć i bohaterstwo tego wydarzenia! Oprócz inscenizacji walk będzie także piknik policyjny oraz wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bądźcie z nami! Poczujmy atmosferę pamiętnych, historycznych wydarzeń.

W dniu 24 sierpnia odbywa się festyn połączony z widowiskiem historycznym, które rozpocznie się o godzinie 17:00. Bez względu na to, czy interesują Cię tego rodzaju pokazy czy nie, musisz zobaczyć ten w Kuligowie! Cała inscenizacja robi wrażenie, po pierwsze ze względu na różnorodność pokazów, grę aktorów a to wszystko w pięknym otoczeniu natury! 

Zobacz film z zaproszeniem od mieszkańców

Tutaj cały plan tego dnia klik

Zdjęcia autorstwa Jakuba Wysockiego z poprzedniego roku:

kuligów policjanci w obronie ojczyzny inscenizacja walki  kuligów policjanci w obronie ojczyzny inscenizacja walki

kuligów policjanci w obronie ojczyzny inscenizacja walki kuligów policjanci w obronie ojczyzny inscenizacja walki

kuligów policjanci w obronie ojczyzny inscenizacja walki

Ale to nie wszystko!

Zobacz co możesz robić w Kuligowie na co dzień! Jeśli lubisz naturę koniecznie odwiedź to miejsce!

kuligów zachód słońca kuligów nad bugiem

Tego sezonu zakochałam się w okolicy! Przeczytaj wpis:

Rejsy katamaranem i pomysł na weekend niedaleko Warszawy TYLKO dla lubiących naturę!

Kuligów nad Bugiem – pomysł na weekend!

Co weekendy wyruszam w poszukiwaniu nowych, ciekawych miejsc!

Przykładami są:

Pałac Nieborów oraz Park Romantyczny w Arkadii czy warto się wybrać?

Pomiechówek Park Wkry czy warto i dla kogo?

_____________________________________________________________________________________________________________

Patrycja Story

Patrycja Story

Nazywam się Patrycja. Przez 4 lata prowadziłam bloga głównie o modzie, moim stylu i tematach związanych z fashion. Niedawno zdałam sobie sprawę, że mój blog to już nie tylko „fashion”, ale również podróże, marzenia, opinie…całe moje życie. Ta strona to cząstka mojego świata. Blog ma już ponad 4 lata! Przez ten czas wiele zmieniło się zarówno w mojej fizyczności, poglądach jak i życiu osobistym. Jedno nigdy się nie zmieni: jestem pełną szalonych pomysłów optymistką i staram się aby uśmiech nie schodził mi z twarzy;)

Od ponad 9 lat mieszkam w okolicach Warszawy, blog pozwolił mi zaklimatyzować się w nowym miejscu i poznać mnóstwo ciekawych ludzi, co jest moją największą radością z tego projektu.

Przeczytaj także

Sprawdź mój najnowszy film!