Żelazowa Wola czyli miejsce urodzenia Chopina – czy warto zobaczyć?

Zawsze wydawało mi się że Żelazowa Wola jest gdzieś daleko dlatego planując nasze mini weekendowe wycieczki nawet nie brałam pod uwagę tego miejsca. W dodatku czytając różne artykuły nigdzie nie znalazłam Żelazowej Woli jako polecane miejsce, nie wiem jak to się stało.

Żelazowa Wola czyli miejsce urodzenia Chopina - czy warto zobaczyć?

relacja wideo: 

https://www.youtube.com/watch?v=uLzMS2Hnjaw

Widząc ostatnią relację na insta mojej znajomej wpisałam adres na mapę i okazało się że to tylko xx km od Warszawy! WOW niesamowite! Pomyślałam, że zmienimy plany i pojedziemy tam już w ten weekend. Droga prowadząca do Żelazowej Woli jest bardzo ciekawa, ponieważ prowadzi przez wioski, co ciekawe z bardzo dobrą infrastrukturą drogą. A z racji na obecne żniwa pięknie patrzy się na pracujące maszyny i belki siana ułożone na polu. Oczywiście jak zawsze szukałam słoneczników by stanąć do zdjęcia, ale znów się zawiodłam.

Żelazowa Wola czyli miejsce urodzenia Chopina - czy warto zobaczyć?

Sama Żelazowa Wola od razu po wjeździe robi wrażenie i nie można pomylić się kto się tu urodził. Fortepiany i Fryderyk Chopin są tutaj na każdym kroku! Wybierając się do miejsca urodzenia Chopina oraz muzeum nie trudno trafić na dokładnie to miejsce w Żelazowej Woli od razu po wjeździe widać gdzie ono jest.

Żelazowa Wola czyli miejsce urodzenia Chopina - czy warto zobaczyć?

Bilet kosztuje ok. 24 zł za normalny na zwiedzanie całości. Obiekt jest dosyć spory a w połączeniu z koncertem, które odbywają się tutaj dosyć często oraz piknikiem można tu spędzić pół dnia. Miejsce robi wrażenie, ogród jest piękny i zadbany, dom Chopina przeznaczony na muzeum świetnie przekazuję historię tego miejsca. Dobrze, że lokalni mieszkańcy zadali o to dosyć wcześnie. Dzięki temu muzeum odwiedza sporo turystów nie tylko z Polski.

Żelazowa Wola czyli miejsce urodzenia Chopina - czy warto zobaczyć?

Informacje praktyczne:

  • bilety można zakupić w kasach
  • parkingi są wokół muzeum na prywatnych posesjach kosztują od 6 do 10 zł za auto osobowe
  • jedzenie i picie, na terenie muzeum jest mała kawiarenka a obok restauracja Przepis na kompot z imponującym wnętrzem, my zjedliśmy tam grilla!

Lubisz takie miejsca? Byłaś tutaj czy dopiero się wybierasz?

_____________________________________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *