Płock na weekend? Co można tu robić?

W jedną ze słonecznych sobót wybraliśmy się do Płocka w pewnej tajemniczej sprawie. Było to w tym samym czasie kiedy odbywał się tam Polish Hip -Hop Festival! To co zobaczyliśmy w tym mieście totalnie nas zaskoczyło!

Udając się do Płocka mieliśmy jedną ważną misję a poza tym luźny plan na poznanie miasta. Tak się stało, że akurat w tym czasie odbywał się tam Polish Hip -Hop Festival więc miasto było pełne ludzi, nie wiem jak wygląda Płock na co dzień, ale tego dnia na każdym kroku spotykaliśmy śpiewająco-krzyczącą młodzież. Jesteśmy tolerancyjni i przecież też byliśmy młodzi więc nie przeszkadzało nam to w zwiedzaniu miasta. Jedynym minusem było długie oczekiwanie na jedzenie. 

Po naszej misji, udaliśmy się na rynek Starego Miasta w Płocku, zostawiając auto nieopodal przy teatrze. Byliśmy bardzo głodni, więc wyszukałam miejsce z dobrą opinią i co ciekawe były to zapiekanki. Idąc w stronę lokalu, przechodziliśmy przez wąski pasaż tylko dla pieszych, który otaczały sklepy bary oraz mini fontanny. Pozwoliło nam to wejść w klimat miasta i poznać kilka ukrytych kamieniczek i murali. Miasto ma ciekawy klimat a jak się okazało to był dopiero początek.

Kiedy dotarliśmy do naszego punktu zapiekanek okazało się że ze względu na duże zainteresowanie musimy poczekać ok 20 min, ale wiecie co? Było warto! Polecam Wam to miejsce –> Zapiekarnia serwuje pyszne kanapki z ciekawym sosem bazyliowym!

Po szybkim jedzeniu poszliśmy na deser, naprzeciwko Zapiekarni była kusząca cukiernia z lokalnymi lodami, moje łakomstwo spowodował, że kupiłam aż 3 gałki, które jak się okazało były tak wielkie, że nie mogłam ich zjeść i nawet mój pożeracz cukrów Pan A. tym razem poległ!

plock na weekend co mozna tu robic

relacja wideo:

 

Zajadając lody ruszyliśmy zwiedzać kolejne zakątki Płocka. idąc kawałek dalej okazało się że jesteśmy na Wzgórzu Tumskim, gdzie można podziwiać piękną panoramę miasta, zeszliśmy w dół aby przejść się nadwiślańską promenadą, a także pięknym molo! W planach mieliśmy jeszcze zwiedzanie Museum Mazowieckie w Płocku, ale ze względu na opóźnienia naszego tajemniczego projektu i późny dojazd, miejsce było już zamknięte. Płock pożegnaliśmy zachodem słońca na pięknym molo!

plock na weekend co mozna tu robic

Czy warto odwiedzić Płock? Pewnie! Piękne, spokojne miasto, z odnowionym brzegiem, gdzie można również skorzystać z rejsu, a i w okolicy jest co zwiedzać więc spokojnie można zaplanować wycieczkę na cały weekend! My wrócimy!

W Płocku zdziwiła nas i zaskoczyła pozytywnie jedna rzecz, mianowicie odliczanie czasu na światłach! Wow! Ja się pytam czemu tego nie ma w innych miastach?

_____________________________________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *