Tajlandia przewodnik

Słowem wstępu

Tajlandię odwiedziłam w grudniu 2019 roku. Zakupiliśmy wycieczkę z biura, ale na miejscu organizowaliśmy wszystko sami. Lot i nocleg organizowany był przez pośrednika ze względu na dużą zniżkę 🙂

Na Phuket spędziliśmy 2 tygodnie. Nie lecieliśmy na inne okoliczne wyspy jak Krabi, Bangkok czy Bali. Chcieliśmy naprawdę dobrze poznać tę wyspę i myślę, że nam się to udało. Mamy nadzieję, że niedługo udamy się w wymienione miejsca na osobną wycieczkę, by również je poznać. 

Transport w Tajlandii

Panuje tutaj ruch lewostronny, a głównym środkiem transportu są skutery, taxi i tak zwane tuk tuki. Nie ma tutaj transportu publicznego jak autobusy, ale jest aplikacja Grab jak nasz Uber.

Najbardziej hardcorowi i oszczędni, oraz lubiący przygodę z pewnością wybiorą skuter, wypożyczenie to koszt ok. 150 thb czyli ok. 20 zł za dzień + zatankowanie paliwo drugie tyle. O przepisach i dokumentach potrzebnych do poruszania się po Phuket poczytaj tutaj.

Mój najnowszy film na kanale YouTube:

Transport taxi jest najwygodniejszą opcją, jeśli zależy Ci na czasie, niestety również najdroższą. Dla przykładu za wycieczkę z hotelu do 2 punktów (Big Budda i Wat Chalong) w obie strony wraz z poczekaniem na nas w tych miejscach ok godzinę w każdym, kierowca po negocjacji otrzymał ok. 1200 thb, co jest kwotą ok. 140 zł / za 4 osoby.

Jazda tuk tukiem w Tajlandii to nie tylko transport, a dodatkowa atrakcja obowiązkowa do zaliczenia!

PRZECZYTAJ WPIS

Koszty noclegu i jedzenia​

Nasz nocleg wraz ze śniadaniem to hotel Deevana Patong Resort & Spa. Szczerze bardzo polecam ten hotel, zarówno osobom, które lecą z zamiarem imprezowania, jak i wypoczynku.

Koszt kolacji za osobę to około 450 thb (ok. 60 zł za osobę), był to szwedzki stół, z jedzeniem jakiego nigdy wcześniej nie jadłam, pełną gamą owoców, deserów, grilla, sushi i innych przepysznych i pięknie podanych dań! W dodatku stoliki przy basenie, światła, dekoracje i muzyka na żywo tworzyły cudowny klimat!

Jedzenie w Tajlandii opiera się głównie o street food: za danie typu pad tai, czy owoce morza z ryżem, płaci się między 80, a 120 thb, ceny zależne od miejsca – dalej, czy bliżej plaży. Ceny w restauracji są podobne, aczkolwiek porcje są mniejsze. Szokujące są ceny piwa, za puszkę 300 ml trzeba zapłacić między 100 a 130 thb, czyli tyle, co za danie! Co ciekawe świeże owoce są tu dosyć drogie, ceny za kg ananasa, mandarynek, mango czy marakuję trzeba zapłacić między 50 a 80 thb co wynosi ok 6-10 zł, a za winogrona aż 17 zł/kg!

PRZECZYTAJ WPIS

Zwiedzanie Phuket

Atrakcje, z których skorzystaliśmy, będąc na Phuket to:

Similan Islands, wyspy Jamesa Bonda, wycieczka do dżungli, punkty widokowe Karon View Point oraz Windmill Viewpoint, Monkey Hill Viewpoint czyli Wzgórze Małp a także odwiedziliśmy Phuket Town oraz aż 6 plaż: Freedom, Paradise, Karon, Katan, Patong, Tri Trang. Każde to miejsce linkuję pod nazwą, dzięki czemu po kliknięciu,  możesz o nim poczytać więcej!

PRZECZYTAJ WPIS

Plaże na wyspie Phuket

Będąc 14 dni na wyspie Phuket odwiedziliśmy prawie
wszystkie lokalne plaże. Podczas swojego pobytu nie możesz przegapić:

  • Patong Beach
  • Plaża Freedom 
  • Plaża Paradise
  • Tri Trang Beach
  • Karon i Kata Beach

PRZECZYTAJ WPIS

Blog o Tajlandii

Zniżki

Filmy o Tajlandii

Interesują Cię podróże? 

Zobacz inne moje przewodniki.