Ile trwa lot do Tajlandii? Ile leci się do Phuket?

Lecisz do Tajlandii? Zastanawiasz się ile będziesz leciał samolotem? Ile w ogóle trwa lot do Tajlandii i ile się leci do Phuket? Zapraszam Cię do mojego wpisu.

To była długa podróż. Przyznam szczerze, że pierwszy raz spędziłam tyle godzin w samolocie lecąc do Tajlandii. Nie wiedziałam trochę jak się przygotować na taką podróż. Co zabrać i co robić w samolocie, ile trwa lot, jakie podają posiłki. Te i inne pytania kłębiły się w moich myślach. 

W końcu przyszedł ten moment. Przeszliśmy odprawę, wsiedliśmy do samolotu i ruszyliśmy w długą podróż.

klasa ekonomiczna
każdy miał taki ekranik i mógł śledzić lot

Lecimy Dreamlinerem

Zacznijmy od początku. Czym w ogóle leci się do Tajlandii. Odpowiedź jest prosta – to zależy gdzie kupisz bilet. My jednak kupiliśmy wycieczkę w biurze podróży i dzięki czemu lecieliśmy bezpośrednio z lotniska Chopina w Warszawie. Gdy przeszliśmy odprawę czekał na nas samolot LOT Dreamliner Boeing 787. Duży samolot z dwoma korytarzami i 3 rzędami po 3 fotele. Każde miejsce wyposażone jest w multimedialny ekran, na którym to:

  • Obejrzysz film (szeroki wybór filmów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych)
  • Posłuchasz muzyki
  • Podepniesz usb / naładujesz telefon
  • Zagrasz w grę (teris / pacman)
  • Sprawdzisz aktualną pozycję samolotu i czas do lądowania
  • i wiele więcej

Zaplecze multimedialne samolotu Dreamliner naprawdę robi wrażenie. Szeroki wybór filmów pozwala cieszyć się rozrywką na wiele godzin. Do wyboru było dużo nowych filmów jak i filmów dla dzieci. Każda osoba otrzymuje również słuchawki, koc i poduszkę. Tak więc nie musisz się martwić, że zapomniałeś/aś słuchawek. Koc przydaje się szczególnie, podczas powrotu do kraju kiedy to przyzwyczajeni do ciepłych temperatur zaczynamy odczuwać zimno przez brak ruchu i klimatyzację. Osoby lecące w pierwszych miejscach w klasie ekonomicznej również mają własny ekran multimedialny. W trakcie lotu otrzymujesz 2 posiłki i nielimitowaną wodę gazowaną/niegazowaną.

Przeczytaj również: Pogoda na Phuket

w tablecie było też kilka filmów, gier, muzyka

Ile trwa lot do Tajlandii?

Najważniejsze pytanie, ile w ogóle leci się na Phuket w Tajlandii? Do Tajlandii leci się ok. 11 godzin. W naszym przypadku do Tajlandii wystartowaliśmy o godzinie 14:00 i dolecieliśmy na Phuket o godzinie 07:00 czasu lokalnego (należy liczyć 6 godzin do przodu). Z kolei kiedy wracaliśmy to wystartowaliśmy o godzinie 07:00 i byliśmy na ok. 14:00 w Warszawie.

Lot do Tajlandii dla kogoś, kto nie jest przyzwyczajony do siedzenie w 1 miejscu jest ciężki. Moim zdaniem najgorzej było wracać, ponieważ lecąc do Tajlandii ma się świadomość, że zaraz się odpocznie i pozna się tę azjatycką kulturę. Wracając jesteśmy najczęściej zmęczeni bądź po prostu wolelibyśmy tam zostać. Lądując w Tajlandii czujemy się jakby to była 1 w nocy (według czasu Polskiego), dlatego też pierwszy dzień na Phuket warto poświęcić na odpoczynku, drzemce, leżeniem na plaży czy nad basenem. Zwiedzanie i aktywności zostawcie sobie na kolejne dni, lepiej poznawać ze świeżą, wypoczętą głową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *