Kiedy do Tajlandii? Kiedy warto lecieć do Phuket?

Tajlandia. Przepiękny i egzotyczny kierunek, który koniecznie trzeba odwiedzić. Kiedy jednak lecieć do Tajlandii i kiedy jest najlepszy czas, aby udać się na wyspę Phuket? Zobacz sam!

Tajlandia mimo, że jest całoroczna to nie każdy miesiąc nadaję się na odpoczynek. Oczywiście, wszystko zależy od kierunku, który obierzemy, lecz najczęściej Polscy turyści latają w dwie destynację – wyspa Phuket i Krabi. 

W Polsce sezon wakacyjny to wysokie temperatury i słoneczne dni. Inaczej sprawa wygląda w Tajlandii. Nasz sezon turystyczny to pora deszczowa w Tajlandii. Dlatego też, w okresie między kwietniem a listopadem – nie warto lecieć do Tajlandii. Wprawdzie mimo wysokich temperatur w tym okresie należy liczyć się z częstymi opadami deszczu. Ten okres nie jest idealny, aby lecieć do Tajlandii.

  Kiedy do Tajlandii Kiedy warto lecieć do Phuket

Kiedy warto lecieć do Phuket?

Byłam w Tajlandii 2 tygodnie na początku Grudnia. Jest to czas kiedy słońce częściej świeci i nie ma już tak częstych opadów. W czasie wyjazdu zdarzyły nam się 4 przelotne deszcze, które akurat były bardzo orzeźwiające. Tak więc polecam Ci grudzień na lot do Tajlandii, ponieważ temperatura maksymalna to będzie około 31 stopni co w połaczeniu z małym deszczykiem będzie idealnym czasem na urlop.

Najcieplejszym miesiącem okresu turystycznego w Tajlandii jest z kolei marzec. Więcej o locie napisałam w tym wpisie. Sprawdzisz tutaj również temperaturę w nocy, morza i ilość opadów.

 

Sprawdzając ceny na Phuket, widziałam, że można zarezerwować ciekawe hostele z basenem na dachu, już za ok 600 zł za tydzień/ 2 osoby. Sprawdź tutaj klik. 

 

Wybierasz się do Tajlandii czy już byłaś? Jeśli szukasz ciekawych miejsc na Phuket, zerknij na moje wpisy

Zobacz również:Tajlandia Monkey Hill Viewpoint czyli Wzgórze Małp / Phuket – czy warto odwiedzić oraz jak się przygotować?

a także:Tajlandia wyspa Phuket – plaże Freedom, Paradise, Karon, Katan, Patong, Tri Trang – którą z nich wybrać?

__________________________________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *