Rejsy katamaranem i pomysł na weekend niedaleko Warszawy TYLKO dla lubiących naturę!

Miejsce w którym mieszkam od 12 lat jest jak dla mnie najlepszym miejscem do życia. Z jednej strony Warszawa 30 km a z drugiej 15 min nad Zegrze! Często dostaję pytania o to jak spędzam czas i co można tu robić. Dzisiaj opowiem o czymś nowym!

Kuligów i Arciechów to małe miejscowości położone w powiecie wołomińskim, dzieli je 10 km a w tym roku zasłynęły z ciekawej atrakcji, mianowicie rejsów katamaranem! Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego stworzyło świetną atrakcję, która przyciąga lokalnych mieszkańców i turystów do Kuligowa i Arciechowa! To dwie różne trasy więc warto sprawdzić gdzie chcesz się udać, najlepiej oczywiście skorzystać z obu: Kuligów <–> Popowo oraz Archiechów <–> Serock. 

Zobacz film z mojego rejsu:

Tutaj znajdziesz dokładny rozkład katamaranów

Kiedy tylko doszła do mnie informacja o pomyśle Stowarzyszenia widziałam, że napiszę o nich. Niestety lipiec miałam dosyć intensywny i nie udało mi się dotrzeć. Prawdę mówiąc zapomniałam trochę o tej inicjatywie aż pewnego dnia wybraliśmy się na rowery do Kuligowa! Przypomniałam sobie że to tutaj jest własnie jeden z przystanków katamaranu i po chwili byliśmy na przestanku. Atrakcja cieszy się dużą popularnością dlatego czasem trzeba trochę zaczekać.

Polecam w tym czasie zwiedzić okolice. Będąc w Arciechowie gdzie Narew łączy się z Bugiem warto odpocząć na plaży, znajdziesz tu wspaniałe miejsce do odpoczynku. Malownicza okolica i dzika przyroda pozwolą Ci odpłynąć myślami!

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego wraz z pomocą Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński.

Zobacz film z drona! 

Kuligów to miejsce rozrywki polecam tą prywatną plażę

kuligów

lub dziką kawałek dalej

kuligów

Tego sezonu zakochałam się w okolicy! Przeczytaj wpis:

Rekonstrukcja militarna w Kuligowie!

Kuligów nad Bugiem – pomysł na weekend!

Co weekendy wyruszam w poszukiwaniu nowych, ciekawych miejsc!

Przykładami są:

Pałac Nieborów oraz Park Romantyczny w Arkadii czy warto się wybrać?

Pomiechówek Park Wkry czy warto i dla kogo?

_____________________________________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *