Gdańsk na weekend – TOP miejsca w Gdańsk Oliwa

Wybierasz się do Trójmiasta? Szukasz ciekawych miejsc na spędzenie czasu poza tymi najbardziej obleganymi? Przeczytaj jakie cudowne miejsca odkryliśmy! 

W maju wybraliśmy się pół prywatnie a pół służbowo do Trójmiasta na weekend. To był krótki i dosyć spontaniczny wyjazd, nie do końca mieliśmy wpływ na zaplanowanie czasu prywatnego więc w grę wchodził tylko spontan! Jak się okazało bardzo trafiony! Przez cały weekend przemierzaliśmy trasę od Gdyni Orłowo do Gdańska Oliwa 2 razy dziennie, ponieważ musieliśmy coś załatwić rano i po południu a cały dzień w środku mieliśmy do dyspozycji. Sobotę rozpoczęliśmy śniadaniem w dobrze znanej nam już restauracji Przystanek Orłowo, w której byłam w lutym i zachwyciłam się jedzeniem! Jak zawsze nie zawiodłam się! Mieliśmy bardzo blisko, ponieważ nocleg zarezerwowałam w hostelu naprzeciwko, jeśli szukasz noclegu w Gdynia Orłowo to polecam Ci www.guesthouseorlowo.pl hostel jest zadbany i nowoczesny, my dostaliśmy pokój na 4 piętrze z widokiem na morze! Niestety nie ma windy, ale plus za wspólną kuchnię na dole i możliwość zrobienia napojów czy posiłków bez dodatkowych opłat za korzystanie! 

gdansk oliwa co robic w gransku ciekawe miejsca nie dla turystów

Po skończeniu śniadania ruszyliśmy do naszego celu na ten dzień, do dzielnicy Oliwa w Gdańsku! Tutaj wielkie WOW dla Trójmiasta! Zakochałam się w dzielnicy Oliwa! Piękne, wąskie uliczki a wśród nich stare kamienice a obok cudowny Park Oliwski nad Potokiem Oliwskim! Kiedy tylko wysiadałam z auta poczułam inny klimat miasta i mimo, że zawsze miałam szarobure skojarzenia o Gdańsku czy Gdyni tym razem poczułam się tam inaczej!

Po załatwieniu wszystkich ważnych spraw ruszyliśmy na podbój Starego Miasta w Gdańsku i tutaj kolejna niespodzianka, poszperałam w polecanych miejscach w Gdańsku i znalazłam Café Józef K. – coś wspaniałego! Nie wierzyłam swoim oczom! Jeśli śledzisz mnie na insta to być może pamiętasz tą relację, jak zachwycałam się całym menu i drinkami ziołowymi! Chociaż przyznam, że miejsce jest delikatnie ukryte i wejście w ogóle nie wskazuje na to co będzie w środku! Zobaczcie ich zdjęcia!

Ten dzień spędziliśmy na spacerze po rynku objadając się słodkimi kominami z budek! Na kolacji wylądowaliśmy w pizzerii na Oliwie naprzeciwko blogu gdzie mieści się Akademia Świadomego Człowieka, mogę polecić z czystym sumieniem o była smaczna. Co ciekawe z drugiej strony tej ulicy mieści się pewna pierogarnia, do której aby dostać się i coś zjeść trzeba było czekać na swoją kolej zapisując się na listę…muszą być hmm dobre…chyba….ale nie tym razem.

gdansk oliwa co robic w gransku ciekawe miejsca nie dla turystów

Kolejnego dnia postanowiliśmy zwiedzić dzielnicę Oliwa w Gdańsku więc od razu rano poszukałam czegoś na śniadanie i trafiłam w dziesiątkę! Jak Się Masz? Bistro okazało się być tak dobrym wyborem, że tego samego dnia przyszliśmy też na obiad! Ale nie będę w kółko mówić o jedzeniu. Co robić w Gdańsku Oliwa? Ta dzielnica kryje sporo ciekawostek! Dla fanów starych kamienic polecam spacer po kilku uliczkach, później wejście na wieżę widokową Pachołek Gdańsk Oliwa, która umiejscowiona jest w pobliskim lesie to także idealne miejsce na odpoczynek od ludzi! Na koniec koniecznie odwiedź Park Oliwski, ponieważ układ kompozycji drzew i kwiatów, alejki, a także staw w stylu barokowym są tak pięknie skomponowane, że tworzą niepowtarzalny klimat! Niesamowite, że na tak małej powierzchni parku można zmieścić tyle elementów, a także połączyć sztukę zabytku z nowoczesnością! Ja byłam zauroczona!

Nie pamiętam czy w sobotę, czy niedzielę, ale próbowaliśmy też dostać się do Westerplatte niestety okazuje się że dla osób przyjeżdżających tam autem nie ma za bardzo możliwości by je tam gdzieś zostawić, miejsc parkingowych jest kilka w dodatku sporo płatne a inne miejsca postojowe oddalone są o ponad 3 km. Postanowiliśmy objechać to miejsce sprytnie od drugiej strony, ale okazało się, że nie ma tam wejścia i daliśmy sobie spokój. Innym razem.

To by było na tyle z naszej wycieczki do Trójmiasta. Cieszę się, że w 2 dni mogłam zobaczyć tyle nowych miejsc. Gdańsk zaskoczył mnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *