Pomiechówek Park Wkry czy warto i dla kogo?

Szukasz pomysłu na spędzenie czasu poza Warszawą w niedalekiej okolicy? Mam dla Ciebie kilka sprawdzonych miejsc i atrakcji!

W jeden z lipcowych weekendów wybraliśmy się do miejsca, o którym słyszałam już od dawna. W końcu przyszedł ten dzień, aby wybrać się do Pomiechówka. Byłam ciekawa spaceru w koronach drzew, a także całości obiektu, który został oddany całkiem niedawno i jest to jedna z większych atrakcji w okolicy! Co ciekawego można zobaczyć w Parku Wkry w Pomiechówku? 

Z pewnością największą atrakcją dla małych i dużych będzie spacer w koronach drzew, który przygotowany jest w pomysłowy sposób, ponieważ co krok można poczytać o ptakach oraz ich życiu. Cały spacer umieszczony jest na wysokości ok. 1,5 m i zabezpieczony przed wypadkiem dlatego spokojnie można wybrać się nawet z małymi dziećmi. Koszt przejścia to 3 zł/osoba. Kolejnym obiektem na wysokości jest wieża widokowa, z której po wejściu widać cały obiekt, koszt wejścia to również 3 zł/osoba.

Poniższa mapa prezentuje całość parku, a także punkty rozrywki.

pomiechówek park wkry pomiechówek spacer w koronach drzew

Najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych, ale jako osoba dorosła chętnie zatrzymywałam się w różnych punktach, by poczytać i dowiedzieć się czegoś więcej o przyrodzie. Cały obiekt wydaje się dosyć duży i tak jak wspomniałam pewnie z dzieckiem można spędzić tutaj cały dzień, tym bardziej że jest jeszcze park linowy. Dla dorosłych dodatkową atrakcją z pewnością mogą być kajaki, na które można udać się od razu przy wejściu/wyjściu. My nie skorzystaliśmy tym razem z kajaków, ponieważ mieliśmy inne plany.

pomiechówek park wkry pomiechówek spacer w koronach drzew

W kwestii informacji praktycznych:

  • bilety na wieże oraz spacer w koronach drzew, można zakupić w kasie płacąc kartą lub gotówką wchodząc w głąb parku,
  • parking płatny oraz bezpłatny zaraz przed wejściem,
  • samo wejście na teren Park Wkry jest bezpłatne,
  • zostawienie wózka na czas spaceru w koronach drzew możliwe jest przed schodami, gdzie przez cały czas jest pracownik sprawdzający bilety,
  • jedzenie/picie na terenie parku: nie widziałam żadnych barów, ale przed wejściem do Park Wkry jest alejka z zapiekankami, lodami, pizzą, a także sklep, my skusiliśmy się na zapiekanki, smakowały średnio. (Edit. były bardzo dobre – opinia Adriana!)

pomiechówek park wkry pomiechówek spacer w koronach drzew

Komu polecam wycieczkę do Pomiechówek Park Wkry? Myślę, że każdemu, kto mieszka w okolicy max do 40 km i szuka miejsca by spędzić czas, poznać coś nowego i dowiedzieć się więcej. Warto zajrzeć na stronę obiektu, ponieważ widziałam, że odbywają się tam warsztaty i wydarzenia. Z pewnością miejsce dopiero się rozwija i z czasem będzie działo się jeszcze więcej!

Trzymamy kciuki i gratulujemy pomysłu!

_____________________________________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *