Teneryfa czy Gran Canaria? Którą wyspę Kanaryjską wybrać?

Teneryfa czy Gran Canaria? Którą wyspę Kanaryjską wybrać?

Teneryfa czy Gran Canaria? Która wyspa jest lepsza na wakacje? Gdzie lepiej polecieć na Teneryfę czy Gran Canaria? Czytaj dalej.

Wyspy Kanaryjskie zachwycają swoim klimatem, naturą i kulturą. Jest to magiczne miejsce na ziemi, do którego chce się wracać. Wyspy Kanaryjskie to archipelag 13 wysp należących do Hiszpanii. Tyle wysp do wyboru tylko, którą wybrać? Bardzo często się spotykam z pytaniem „lepsza Teneryfa czy Gran Canaria?” Jest to z jednej strony bardzo łatwe jak i trudne pytanie. 

Krótko o Teneryfie

To zależy. Jeśli nigdy nie byłeś/aś na wyspach Kanaryjskich, to na pierwszy ogień polecam Teneryfę. Jest to duża wyspa z bardzo dobrze rozwiniętą komunikacją. Dodatkowo posiada bardzo dużą ilość miejsc do zwiedzania. Teneryfa to uniwersalna wyspa, która powinna zadowolić każdego, niezależnie od sposobu spędzania czasu. Tutaj znajdziesz aquapark, piękne krajobrazy i majestatyczny wulkan Teide. Dla imprezowiczów przygotowano miasto Playa de las Americas, gdzie impreza trwa całą dobę. Tak więc Teneryfa to doskonała wyspa zarówno dla rodzin z dziećmi, wyjazd z partnerem czy partnerką lub imprezowiczów.

Teneryfa czy Gran Canaria? Którą wyspę Kanaryjską wybrać? Przepiękny widok z Teide

Krótko o Gran Canaria

Gran Canaria to skarb natury. To tutaj zobaczysz zachwycającą dech w piersiach naturę, ogromne wąwozy i widoki powalające na kolana. Gran Canaria to wyspa idealna na aktywny wypoczynek i dla miłośników pieszych wędrówek. Wyprawa na najwyższy szczyt Pico de las Nieves, miejsce wypełnione historią, czyli miasto Galdar czy też góra Roque Bentayga lub Wąwóz Guayadeque. To tylko z niektórych miejsc koniecznych do zobaczenia podczas wyprawy na Gran Canaria.

Wybierasz się na Teneryfę – sprawdź hotel, który polecam: Hotel Ferienpark Eden w Parque Vacaciona Eden – opinia oraz recenzja

Podsumowując

Teneryfa czy Gran Canaria? Zapytaj się najpierw jakim jesteś typem turysty? Aktywnym, lubiących wypoczynek czy uniwersalnym. Oczywiście, to nie znaczy, że na Gran Canaria nie znajdziesz imprez i atrakcji turystycznych. Obydwie wyspy są bardzo podobne, staram się jedynie pokazać drobne różnice. Jeśli pierwszy raz lecisz na wyspy Kanaryjskie lub chcesz poimprezować i trochę pozwiedzać – wybierz Teneryfę. Jeśli lubisz wędrówki i kochasz naturę – wybierz Gran Canaria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *