Teneryfa: co warto zobaczyć? TOP 7 miejsc wartych odwiedzenia!

Przygotowując się do wyjazdu, warto zaplanować jakie miejsce warto odwiedzić, co nas interesuje a co nie. Teneryfa to wyspa wielu atrakcji. Planując wyjazd na 7 dni, warto rozplanować punkty i trasę, chociażby po to, by wiedzieć, na ile wynająć auto czy kupić bilety.

Prawdę mówiąc, my nie rozplanowaliśmy tego wcześniej, tak jak już wspominałam, wyjazd był spontaniczny, przed wylotem sporo pracy. Ale bez spięcia, robiliśmy to pierwszego dnia w hotelu. Wiedzieliśmy też, że cześć obiektów jest zamknięta. Poniżej podsyłam Ci plan podróży, który zrobiliśmy, uważam, że to optymalny plan na pogodzenie zwiedzania i wypoczęcie.

Warto wspomnieć, że Teneryfa nie należy do miejsc, w których wstaje się o 7 (lub wcześniej), by zjeść śniadanie w kilka minut i lecieć do zaplanowanych punktów. Tu życie wstaje trochę później niż chociażby w Polsce. Mimo, że przez pierwsze 2 dni tak właśnie wstawaliśmy już całkiem wyspani, później zrezygnowaliśmy z tego, ponieważ tu słońce wstaje trochę później a ludzie czyli ich punkty, sklepy również. Postanowiliśmy dopasować się do trybu życia wyspy.

Zachęcam Cię do wysłuchania mojego filmu, w którym pokazuję każde z miejsc:

Wulkan Teide

Obowiązkowym punktem do dowiedzenia na Teneryfie jest wulkan Teide, myślę, że nie da się nie zauważyć, między innymi przez wiele bilbordów i reklam na wyspie. To zdecydowanie TOP of the TOP atrakcja tej wyspy!

Uważam, że to miejsce warte zobaczenia, totalnie nieprzereklamowane. Tym bardziej jeśli lubisz widoki, góry, to przypadnie Ci do gustu. Prawdę mówiąc, sceptycznie do niego podchodziłam, z dołu wyglądał brzydko i nie przekonywał, nie sądziłam, że po wjechaniu na górę, będzie taki efekt!

wjazd na Teide

Co chwilę, zmieniające się widoki oraz przyroda robią wrażenie od samego początku, ale to, co widzi się na szczycie – dopiero WOW! Sama trasa przygotowana jest bardzo bezpiecznie, chociaż jazdy autokarem sobie nie wyobrażam…Wjeżdżając na górę, zastanawiałam się jak oni to zbudowali???

Góry Anaga Park Narodowy

To miejsce, na które warto przygotować ciepłe ubranie, dłuższe spodnie czy bluza, a nawet buty trekingowe. Temperatura na górze jest o nawet 20stopni niższa niż na dole! Sam park nie zrobił na mnie wrażenia, bardziej droga i wjazd oraz zmieniająca się pogoda. Chociaż uważam, że to punkt warty uwagi.

kilka słów o parku

Góry Anaga to jeden z najstarszych rejonów na Teneryfie. Ukształtowany około 7 mln lat temu masyw górski od 2015 roku jest częścią Rezerwatu Biosfery UNESCO. Na samą górę można dojechać autem, busem, rowerem, skuterem lub jak inaczej wolisz. My jechaliśmy autem i było to ciekawe doświadczenie, jazda trwała ok. 40 min, trasa jest wąska chociaż i tak, nie należy do najbardziej trudnych na wyspie. Podczas jazdy można zatrzymać 2-3 razy w wyznaczonych miejscach postoju by zrobić zdjęcie, chociaż widoki tutaj zasłaniają drzewa oraz mgła, dlatego najlepiej udać się na szczyt, zostawić tam pojazd i udać się na trekking.
Park Krajobrazowy Anaga, zajmuje powierzchnię około 14500 ha. Na jego terenie można zaobserwować liczne wąwozy, skarpy i doliny przez które prowadzą szlaki, a także wiele gatunków zwierząt i roślin, które są tutaj objęte szczególną ochroną, w przypadku wielu gatunków jest to jedyne miejsce na Ziemi, w którym możemy je zobaczyć na wolności!

Masca czyli wieś w dolinie

Widząc ją z góry, nie do końca rozumiałam zachwyt, ale po zjechaniu w dół i wejściu pomiędzy domki poczułam klimat tej wioski.

Masca to urocza wieś w gminie Buenavista del Norte na Teneryfie. Dostaniemy się tam busem lub samochodem. Tutaj możemy zapomnieć się w krętych uliczkach osady czy napić się kawy, spoglądając na klify Los Gigantes. Czas tutaj płynie wolno. Znajdziemy tutaj również wiele osmolonych budynków pamiętających czasy architektury kanaryjskiej. Masca to miejsce częstych wędrówek trekkingowych. Sam dojazd do miejscowości robi wrażenie i można tu zatrzymać się na kilku punktach widokowych, ponieważ wyjeżdżając z miasta np. Santa Cruz de Tenerife jedziemy początkowo w górę a później w dół, aby dojechać do celu jakim jest Masca.

Costa de Acentejo – punkt widokowy

Sam dojazd na ten punkt może przyprawić o zawał! Dla osób, które mają lęk wysokości, nie polecam. Wyjazd na 2 poprzednie punkty jak Anaga czy Teide to w porównaniu do tego pikuś!

Droga wąska, brak drzew, sporo dziur na drodze. Prawdę mówią lekko przerażające, ale mimo to warto. Nawigacja prowadziła nas na sam dół do parkingu, później kierowała wąską ścieżką i schodami do zejścia w dół skał, idąc obok zabudować mieszkańców, nie udało nam się zejść do końca, ponieważ w jednym z domków był pożar! Mimo to zrobiliśmy kilka zdjęć i cofnęlismy się ponad parking do punktu z krzesełkami, gdzie zrobiliśmy to zdjęcie.

Miejsca, polecane, które ze względu na covid-19 nie udało nam się odwiedzić ponieważ były zamknięte (data naszego pobytu 9- 16 lipca 2020 r.)

Wąwóz piekielny / Barranco del Infierno

Loro Park (zwierzęta)

Siam Park (park wodny) tutaj zamiennie ewentualnie to miejsce – Lago Martiánez to kompleks basenów na świeżym powietrzu położony w Puerto de la Cruz 

Zobacz inne wpisy o Teneryfie:

Teneryfa 2020 wyspa w chmurach – wideo

Teneryfa: co warto zobaczyć? TOP 7 miejsc wartych odwiedzenia!

Teneryfa: hotel Ferienpark Eden w Parque Vacaciona Eden – opinia oraz recenzja

 

Podobał Ci się wpis?

Kliknij i oceń

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Bądź pierwszą osobą, która oceni wpis

As you found this post useful...

Będzie mi niezmiernie miło jeśli udostępnisz wpis:

Przykro mi, że post Ci się nie spodobał

Podziel się opinią dlaczego post był słaby i jak mogę go polepszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *