Teneryfa: jak poruszać się po wyspie? Teneryfa wynajem auta?

Jak poruszać się po Teneryfie? To wyspa o powierzchni 2 034 km², więc można ją przejechać w kilka godzin. Warto zwrócić uwagę, na zmieniające się warunki położenie, wysokości i pogody. Jaki środek transportu wybrać, by nie wydać fortuny, ale też wygodnie podróżować?

Moim zdaniem najlepszą opcją na zwiedzanie Teneryfy jest wynajęcie auta, koszt to między 18 a 24 euro za dobę (im dłuższy czas wynajmu lub mniejsze auto, tym taniej). Jeśli wybierasz się sam/a to dosyć spora inwestycja, ale polecam Ci zerknąć na grupy na Facebooku, poszukać towarzysza/szki podróży lub pary jeśli jedziecie we 2. My tak zrobiliśmy w Turcji i poznaliśmy świetną parę, z którą podróżowaliśmy przez kilka dni. W przypadku Teneryfy postawiliśmy na samotną podróż, koszta nie były wielki, auto  mieliśmy na 3 dni, wynajęliśmy je w połowie wyjazdu, tak aby na początku i na koniec pospacerować i poplażować w okolicy. 

Trzeba przyznać, że wybór auta, jest minusem dla osób lubiących drinkować, dodatkowo jazda autem jest męcząca dla kierowcy ze względu na liczne zakręty, zjazdy typu serpentyny, a także wyjazd w górę lub stromy zjazd w dół. Dlatego warto postawić na mocne auto i zaplanować przystanki. My średnio pokonywaliśmy 100 km (w obie strony od obiektu do hotelu), ale droga 50 km potrafiła zająć ok 1,5 h ze względu na zmienność trasy i warunków pogodowych.  Ze względu na to, że nasza podróż była w lipcu 2020, nie trafiliśmy na problem z wynajęciem auta czy korki.

Co ważne, ruch na Teneryfie jest prawostronny i obowiązuje okazanie prawa jazdy.

Inne możliwe środki transportu na Teneryfie, to skuter, rower, taxi czy autokar. Bus ma wyznaczone przystanki i godziny, wiec tutaj trzeba się dostosować, aczkolwiek można nim dojechać do większości atrakcji nawet na wulkan Teide. Nie testowaliśmy innego środka transportu, ale biorąc pod uwagę wyżej wymienione czynniki, jeśli wybierasz się na 7 dni i chcesz sporo zobaczyć to wybór innego transport niż auto, nie będzie dobrym pomysłem.

 

Zobacz inne wpisy o Teneryfie:

Teneryfa 2020 wyspa w chmurach – wideo

Teneryfa: co warto zobaczyć? TOP 7 miejsc wartych odwiedzenia!

Teneryfa: hotel Ferienpark Eden w Parque Vacaciona Eden – opinia oraz recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *