Które biuro podróży jest najtańsze 2023

Które biuro podróży jest najtańsze 2023

Gdzie najlepiej szukać wycieczek? Które z największych biuro podróży ma najlepsze oferty: TUI, Itaka czy może Rainbow? W dzisiejszym wpisie postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Postanowiłam napisać ten wpis ze względu na fakt, że właśnie szukamy wycieczek i lotów do Tajlandii na rok 2023, dzięki czemu przeglądam i analizuję strony największych biur podróży dostępnych na rynku polskim. Oczywiście to nie jest sponsorowany wpis i od żadnego biura podróży nie otrzymałam wynagrodzenia. Jest to moja subiektywna opinia i przemyślenia, która pojawiła się podczas poszukiwania wycieczek do Tajlandii. 

Najtańsze biuro podróży do Tajlandii

W swoim wpisie skupiam się na trzech głównych touroperatorach, czyli niemiecki TUI, czy polska Itaka lub Rainbow. Nie biorę w moim zestawieniu wakacje_pl, ponieważ nie jest to biuro podróży tylko baza z ofertami. Oznacza, to że nie organizują wycieczek, tylko zbierają w jedno miejsce wszystkie wycieczki biur podróży (coś jak travelplanet).

Jakie jest moim zdaniem najlepsze biuro podróży? Dotychczas było to TUI. Wraz z A. dużo z nimi podróżowaliśmy i rzeczywiście mieli najniższe oferty, co tym samym czyniło ich najlepszym biurem. Niestety wprowadzili płatny transport, które wcale nie jest tani. Będąc w Turcji trzeba było zapłacić dodatkowo 100 zł/osobę za transport z lotniska do hotelu i z powrotem. Tak więc mimo, że wycieczka była tania to dodatkowe opłaty, które można/trzeba było ponieść sprawiały, że przestało się to opłacać.

Jeśli czytasz mój blog od dłuższego czasu to z pewnością zauważyłeś/aś, że w Tajlandii już byłam. Była to jedna z cudowniejszych moich wypraw i tak zakochaliśmy się w tym kraju, że chcemy jeszcze raz się tam wybrać. Dlatego też szukamy wycieczek do Tajlandii na rok 2023. Sprawdźmy więc trzy biura podróży i zastanówmy się – które biuro podróży jest najtańsze w roku 2023 i tym samym najlepsze. Czego będę szukała? O to moje warunki najtańszej / najlepszej wycieczki.

Szukam wycieczek do Tajlandii, które spełnią te warunki: 

  • lot w styczniu 2023,
  • wycieczka dla dwóch osób,
  • wylot z Warszawy,
  • pobyt na minimum 10 dni (7 dni w Tajlandii się zupełnie nie opłaca),
  • wyżywienie tylko ze śniadaniem (na mieście czekają pyszne tajskie potrawy),
  • hotel minimum 3 gwiazdki (to tylko hotel).

Mamy już to ustalone. Sprawdźmy, co przygotowało dla nas biuro podróży TUI.

Similian Islands w Tajlandi

Czy TUI jest najtańsze?

Na stronie biura podróży TUI znajdziemy bardzo przejrzystą wyszukiwarkę lotów. Typ wyjazdu to oczywiście „wakacje samolotem”, lotnisko zaznaczam jak wspominałam Warszawa-Chopina po czym wrzucam mój wyszukiwany kierunek, czyli Tajlandia. Pobyt zaznaczam na 9-12 dni (na początek), a wylot klikam cały styczeń 2023.

Uczestników zostawiam 2 bo niestety nie możemy zabrać naszego Bandziorka. W wyszukiwarce mamy do zaznaczenia takie opcje jak: wyżywienie All Inclusive, Standard od 4 gwiazdek, Ocena od 4* (tutaj chodzi o ocenę na Trip Advisor), plaża do 50 m, hotel dla dorosłych czy Aquapark. Nic z tych opcji nie zaznaczam bo dla nas wystarczy lot, pokój i śniadanie – tak jak to było na Zanzibarze. Resztę sobie sami ogarniemy. Aczkolwiek jeśli ruszasz na wakacje z dziećmi to te dodatki mogą być dla niektórych bardzo ważne. Szukamy.

Dla przypomnienia. Dwa lata temu była w Tajlandii w hotelu Deevana Patong Resort & SPA. Niestety teraz go nie znajduje (może nie został zakontraktowany na nowy rok). Tak czy inaczej polecam ten hotel. Sprawdźmy jednak co udało mi się znaleźć. Pamiętajmy, że patrzymy tylko najtańsze wycieczki.

Najtańsza wycieczka od TUI jest do hotelu The Leaf on The Sands w kwocie 8997 złotych za osobę (17 994 zł za dwie osoby).  W tym mamy 13 noclegów i hotel 3,5 gwiazdki. Wylot oczywiście z Warszawy-Chopina (co ciekawe szybko rzuciłam okiem – lot z Krakowa i jest on o 83 złotę tańszy) pod koniec stycznia. Co znajdziemy w hotelu. Położony jest 500 metrów od plaży w miejscowości Phuket. W cenie jest siłownia, natomiast ze strefy SP w tym masaży trzeba dodatkowo zapłacić. Do dyspozycji mam trzy zewnętrzne baseny. W całym hotelu jest bezpłatne Wi-Fi. Wyżywienie to oczywiście tylko śniadanie, aczkolwiek w restauracji można zjeść również obiad. Z racji, że jest to pierwsze sprawdzane biuro podróży to nic więcej nie mogę napisać. Podsumuję wszystko na końcu.

TUI biuro podróży jest najtańsze 2023 tajlandia
Aktualny stan: 28.11.2022

Czy Rainbow ma najniższe ceny?

Pora na biuro podróży Rainbow. Co jak co, ale bardzo podoba mi się komunikacja tego biura i ich słoneczny kolor żółty. Kreacje Rainbow’a zawsze są takie radosne. Przejdźmy jednak do konkretów. Wyszukiwarka Rainbow jest zbliżona do TUI. Mamy możliwość wybrania destynacji, okresu wycieczki, ilości osób, miejsca wylotu i oczywiście sposobu podróży.

Sortujemy nasze wycieczki i widzimy pierwszy hotel na liście, czyli Best Western Phuket Ocean Resort. To 3 gwiazdkowy hotel na Phuket z widokiem na plażę Karon, która zresztą znajduje się 200 metrów od hotelu. Typ wyżywienia to śniadanie. Co najciekawsze – długość naszej wycieczki to aż 16 dni z wylotem z Warszawy 21 stycznia. W samym hotelu można korzystać z trzech basenów (+ jeden dla dzieci), wypożyczalni samochód czy darmowej kawy w holu. Widzimy już, że touroperator Rainbow wysunął się na prowadzenie, ponieważ za kwotę 7984 złotych/osobę mamy pobyt 16 dni w Tajlandii.

1000 złotych taniej niż TUI na osobie, a pobyt dłuższy. Pozostała nam Itaka. Czy będzie tańsza niż Rainbow?

rainbow biuro podróży jest najtańsze 2023
Aktualny stan: 28.11.2022

Czy biuro podróży ITAKA jest najtańsze?

O Itace miałam niedawno przyjemność napisać wpis na temat nowego katalogu touroperatora ITAKA x Viva!. Dzięki temu poznałam pełną ofertę ITAKI i ich hotele. Skupmy się jednak na egzotyce, bo to nas najbardziej interesuje. Na stronie głównej ITAKI znajdziemy znacznie mniej opcji w wyszukiwarce. Możemy wybrać tylko Kiedy, Dokąd i Ile osób. Prosto. Dopiero po kliknięciu szukaj mamy opcję wybrania podobnych opcji co w TUI.

Po wybraniu szukanych przeze mnie opcji, na pierwszą pozycję wskakuje wycieczka objazdowa, która kompletnie mnie nie interesuje. Zmieniam sortowanie z najpopularniejsze na najtańsze i najtańsza wycieczka od biura podróży ITAKA do Tajlandii to… i tu chce jeszcze dać małe wyjaśnienie. W czasie pisania wpisu były promocje Black Friday, Black Week czy Cyber Monday (i inne kretyńskie wymysły). Nie brałam jednak pod uwagę żadnych rabatów biur podróży. Podawałam cenę bez promocji. Jedyną możliwą promocja, która mogła być w moim zestawieniu użyta to Last Minute.

Tak więc najtańszą wycieczką Itaki do Tajlandii jest 15-dniowy pobyt w hotelu Centra by Centara Phu Pano Resort (nie na Phuket) za 13 198 złotych/osobę (która akurat była przeceniona na 8 249 zł/os. ale nie jako Last Minute, tylko Cyber Monday). Nie wiem, co mam myśleć o takiej kwocie za osobę. Strzelam, że biuro podróży specjalnie podniosło ceny na tą weekendową obniżkę, po to, aby drastycznie ją obniżyć dla klientów w celu zwiększenia atrakcyjności. Sam hotel jest to 4-gwiazdkowy obiekt położony 2 kilometry od piaszczystej plaży. Goście mogą korzystać z basenu, centrum fitness (za opłatą) czy wypożyczalni rowerów. Tak więc za dwie osoby (nie patrząc na zniżkę Cyber Monday) zapłacimy blisko 26 000 złotych. Za tyle to my możemy 3 miesiące mieszkać na własną rękę na Tajlandii lub Balii.

Poznaliśmy ceny touroperatorów do Tajlandii i przejdźmy do podsumowania.

ITAKA biuro podróży jest najtańsze 2023
Aktualny stan: 28.11.2022

Rainbow to najtańsze biuro podróży?

Tak. Najtańszym biurem podróży z wycieczkami do Tajlandii jest Rainbow. Z żółtym touroperatorem możemy polecieć do Tajlandii już za 7 984 złotych/osobę na 16 dni. Na drugim miejscu uplasowało się TUI z wycieczką 8 997 zł/os. na 13 dni. Na ostatnim miejscu podium stanęła Itaka – 13 198 zł/os. za 15 dni pobytu. Oczywiście taki ranking dotyczy tylko kierunku Tajlandia i to biorę pod uwagę tylko największych graczy na polskim rynku.

Trzeba przyznać (i też nie ma co się dziwić), że ceny mocno wzrosły w ciągu 2 lat. Pamiętam, że w 2019 w grudniu 14-dniowa wycieczka do Tajlandii kosztowała 4 300 zł/os. Różnica spora.

A Ty, z jakim biurem podróży lubisz latać na wakacje? Napisz w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *