Ten temat rozpoczyna cykl wpisów o tym co i jak kupować  w lumpeksie? Kolejnym tematem będą koszule a także sukienki! Śledź bloga na bieżąco a nic nie umknie Twojej uwadze! Spotkałam się z wieloma pytaniami i zdziwieniem, że udało mi sie kupić tak dobrej jakości płaszcze w bardzo niskiej cenie bo w granicach 10-40 zł. Nie przepadam za kupowaniem w sieciówkach, cenię sobie jakość ubrań a także niepowtarzalność. Gwarantuję Wam, że nikt w mojej okolicy nie ma takich płaszczy jak ja i chyba nikt nie ma ich aż tyle! Za to właśnie kocham lumpeksy! Możesz mieć kilka płaszczy i nie wydac fortuny a w dodatku mieć poczucie pewności, że pół miasta nie nosi takiego samego!

Jak szukać płaszcza w sh?

  1. Przede wszystkim poszukiwania płaszcza na zimę zacznij już późnym latem lub wiosną kiedy sklepu wyzbywają się towaru. Co prawda nie każde sklepy wystawiają odzież zimową przez cały rok, ale warto zorientować się lub po prostu zapytać sprzedawcy. Często chowają ją na zapleczu bo nikt nie jest zainteresowany płaszczem latem (!) ale Ty możesz być prawda? Plus jest taki, że możesz kupić coś czego nie widzieli jeszcze inni a w dodatku w lepszej cenie. Uwierz mi, że to prawda, przecież zajmuje im on miejsce i zalega na zapleczu a Ty chcesz go kupić, wiesz co robić!
  2. Inna sytuacja jest w cienką garderobą wierzchnią, zazwyczaj można ją kupić w sklepach przez cały rok.
  3. Odwiedź wszystkie lumpeksy w swojej okolicy. Czasem pozornie wygladający sklep, który nie przyciąga witryną ma fajny towar w dobrej cenie. Zorientuj się w jakie dni są dostawy i podpytaj o interesujacy Cię towar.
  4. Przeglądaj i przymierzaj wiele modeli. Nie zwracaj uwagę tylko na karmelowe płaszcz midi, bo sa modne w tym sezonie i Ty potrzebujesz właśnie takiego. Warto wiedzieć w czym wygląda się dobrze a nie ślepo podążać za modą.

Kiedy już znajdziesz upragniony model:

  1. Przymierz płaszcz,sprawdź czy ma odpowiednią długość rękawa, czy nie jest za mały/za duży itp Jeśli mierzysz go latem weź pod uwagę fakt, że zimą nosisz dodatkowe swetry, żakiety itp nie może być więc pasowany
  2. Kolejno sprawdź metkę produktu. Oczywiście nie mówię tutaj o tym czy płaszcz jest z Zary czy z H&M bo to naprawdę nie m znaczenia. Warto wiedzieć z czego jest wykonany a także jak postępować z nim np. podczas prania. Dla mnie dużą wartością jest fakt, że płaszcz ma domieszkę wełny. To rzadkość w sieciówkach a jeśli już mają te 10-15% to kosztują min +400 zł
  3. Sprawdź czy płaszcz nie ma dziurawych kieszeni, czy posiada wszystkie guziki oraz czy zamek jest sprawny – to argument do dodatkowej zniżki;) Jeśli brakuje 1-2szt w miejscach do zapinania, przyjrzyj się czy możesz przeszyć je np. z kieszeni czy rękawa na poczet miejsca bardziej istotnego.
  4. Jeśli guziki są zwykłe, plastikowe, jednokolorowe pomyśl czy nie można ich zastąpić metalowymi, to na pewno doda mu uroku. Ten płaszcz kupiłam kompletnie bez guzików za ok 10 zł, w pasmanterii dokupiłam piękne metalowe guziki za ok 15 zł i płaszcz wyglądał ekstra!

Mam nadzieję, że kilka moich rad pomoże Ci w znalezieniu płaszcza idealnego! Jeśli masz pytania lub chcesz dodać coś do listy, napisz to w komenetarzu! Poniżej przegląd wszystkich moich płaszczy!

Wpis z płaszczem khaki 1, 2, 3

Wpis z czarnym niebawem!

Wpis z brązowym płaszczem 1, 2, 3

Wpis z jasnym płaszczem 1, 2

Wpis z tym płaszczem

Wszystkie płaszcze zostały kupione w sh, niestety każdy w innym, cen dokładnie nie pamiętam bo niektóre kupiłam nawet 4 lata temu.

Magiczny płaszcz ze złotymi guzikami

szary zestaw piumo razem z brązem i bordo