Czy warto robić wizualizacje wnętrza z projektantką? Zobacz nasze projekty kuchni oraz łazienki

Od kiedy pamiętam, myśląc o swoim domu, marzyłam o tym, by pomógł mi go urządzić specjalista. Chociaż nie, zacznijmy od tego, że marzyłam, aby było mnie stać, na takie usługi.  W swoim życiu przyciągam samych fantastycznych ludzi i tak się wydarzyło, że przed zakupem naszego domu, poznałam Agatę, która zajmuje się doradztwem i profesjonalnym projektowaniem wnętrz. Ma ogromną pasję do tego co robi, wyczucie i przede wszystkim czuje klimat starych domów oraz domowych, przytulnych wnętrz. To wszystko sprawiło, że poznaliśmy się i rozpoczęliśmy współpracę przy projektowaniu naszego wymarzonego domu!

Co ciekawe, to najpierw Agata zaczęła z nami współpracę, poznaliśmy się dzięki wspólnym projektom nad jej stroną i wideo reklamowym, które robiła z nami w Ambitnej Marce. Po pierwszym spotkaniu już wiedziałam, że połączy nas coś więcej! 

Zobaczcie film, który nagraliśmy z Agatą. Rozmawiamy w nim o tym, czy warto robić wizualizacje wnętrz. Czy wizualizacje wnętrz do wydatek, czy inwestycja? Dlaczego zdecydowaliśmy się na wizualizację kuchni oraz łazienki w naszym domu? 

Jesteśmy po pierwszym etapie wspólnego projektowania naszej łazienki oraz kuchni, w starej części domu, który remontujemy. Tutaj możesz zobaczyć wideo z naszego domu przed remontem.

Zdecydowaliśmy się  na pomoc specjalistki oraz na projekt i wizualizacje wnętrz w starym domu, ponieważ są to dla mnie trudne pomieszczenia. Po pierwsze dlatego, że wcześniej były inaczej wykorzystywane m.in pokój zamieniamy na łazienkę a salon na kuchnię. Nasza decyzja o współpracy z Agatą była jednogłośna, oboje z Adrianem mamy różne style. On minimalizm, ja powiedziałam, że gustuję w eklektycznych, ale lubię misz-masz i podoba mi się wszystko 🙂 Dlatego współpraca z osobą, która wysłucha obu stron, pomysłów, tego co lubią i połączy to w jedną całość, była u nas dużym wsparciem. Teraz wiem, że bez Agaty nie dalibyśmy rady uzyskać takiego efektu, z którego oboje bylibyśmy zadowoleni. W dodatku, to ogromna oszczędność czasu, usiedliśmy do tego jeszcze przed remontem, zaplanowaliśmy całe wnętrze, dostaliśmy zdjęcia i gotowe linki, które bardzo pomogły nam przy wycenie kuchni, czy zamawianiu sprzętu oraz innych elementów wyposażenia.

Mieliśmy oboje z Adrianem wstępny zamysł na samo pomieszczenie i jego użytkowość, ale przerażało nas jak to przełożyć na efekt końcowy i przede wszystkim na połączenie funkcjonalności wnętrz. Trudno było nam to samodzielnie stworzyć i nanieść wizję na „kartkę”. Mimo, że oboje jesteśmy dosyć technologiczni, znamy wiele programów, w których moglibyśmy rozrysować graficznie nasze pomysły i wizję.

To, co dało nam stworzenie wizualizacji, to przede wszystkim dopracowanie i doprecyzowanie naszej wspólnej wizji. Dodatkowo, to co równie ważne i zaskakujące dla nas, to fakt, że wizualizacje pokazały, że musimy zburzyć jedną ścianę i przesunąć okna, o czym wcześniej w ogóle nie myśleliśmy i kiedy wyszłoby to na etapie końcowym, w czasie lub po remoncie, wiele by to namieszało.

Współpraca z projektantką wnętrza to duże wsparcie i pomoc, ponieważ oprócz linków do zakupów płytek, wanny itp. otrzymaliśmy też kontakty do sprawdzonych ekip i fachowców, jednym z nich jest firma od kuchni, która mam nadzieję, że też zagości na moim blogu, to lokalna firma rodzinna, widziałam ich projekty i jestem zachwycona! Specjalizują się w meblach na zamówienie, mamy już wstępną wycenę, czekam tylko na moment, kiedy będą mogli wejść i zamontować kuchnię. Zobaczymy, czy będziemy zadowoleni ze współpracy i jej efektów;)

Czy warto wydać dodatkową kwotę na wizualizację wnętrz? Odpowiedziałam w filmie, dlaczego uważam, że tak. Podsumowując:

Tak, jeśli jesteś zapracowanym człowiekiem.

Tak. jeśli lubisz wiedzieć efekty wcześniej.

Tak, jeśli nie masz jednego, konkretnego stylu w planach.

Tak, jeśli nie masz wizji i pomysłów na zaaranżowanie.

Tak, jeśli chcesz zachować spójność.

Tak, jeśli kompletnie się na tym nie znasz.

Podkreślam, że nie jest to post sponsorowany, Agata prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem i profesjonalnym projektowaniem wnętrz, wykupiliśmy jej usługę, jestem zadowolona ze współpracy i lubię promować osoby, które pracują z taką pasją i zaangażowaniem jak ona. Dlatego bardzo polecam Ci jej usługi. Mam nadzieję, że jak skończymy remont uda nam się nagrać wideo już z tych wnętrz, zaproszę Agatę i zobaczymy co powie na efekt końcowy!

przeczytaj również: Kupiliśmy DOM! Zobacz jak wygląda w środku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *