Zanzibar gdzie warto zjeść WEGE? Opcje dla vege w Paje

Będąc na Zanzibarze w 2021 roku, nie jedliśmy mięsa i ograniczaliśmy nabiał. Przebywając na wyspie aż 30 dni, mieliśmy sporo czasu na analizę ciekawych miejsc do jedzenia, z uwzględnieniem naszych wymogów pod kątem diety. Dzisiaj wpis o tym.

Warto wiedzieć, że Zanzibar, nie może popisać się wieloma lokalnymi wyrobami. Oczywiście na wyspie zajadamy się rybami, to jest świeże i lokalne, ale mięso niekoniecznie jest dobrym wyborem. Dlaczego? O tym piszę w innym wpisie na blogu: Co warto jeść na Zanzibarze? Co miejscowe, a co importowane?


 

Zanzibar gdzie warto zjeść WEGE? Opcje dla vege w Paje

Jeśli jesteś na Zanzibarze i szukasz miejsce gdzie dobrze zjeść w opcji wegetariańskiej to ten wpis jest dla Ciebie. A jeśli jesteś na wycieczce w opcji all inclusive, polecam Ci chociaż raz wybrać się do tych lokalnych knajpek i spróbować tych smaków! To naprawdę nie jest to samo co w restauracji. My podczas podróży mieliśmy opcję bez posiłków, gotowaliśmy sami albo jedliśmy w knajpkach – nawet śniadania. Mimo, że czasem było to męczące, by iść rano do Paje 2km, na śniadanie i zakupy to świadomość, że zjemy te pyszne, świeżo zrobione naleśniki lub warzywne danie np. w Sativa, dawała otuchy!

Gdzie warto jest zjeść wege w okolicach Paje, polecam zdecydowanie te 2 miejsca:

  • Zanzibar „The Nest” – bardzo ładne miejsce pod kątem wnętrza, nad samym oceanem, ceny europejskie jak w innych knajpkach, ale pozycje inne, ciekawe i naprawdę pyszne!
  • Zanzibar  „Sativa Cafe” – mimo, że nazwa „cafe” może być myląca, zjesz tu dobry lunch oraz napijesz się pysznego koktajlu! To miejsce odwiedziliśmy zdecydowanie najczęściej! Prowadzone jest przez lokalne kobiety, z dużym wyczuciem, naprawdę smaczna i dobrze wyglądająca kuchnia.

 

falafele w Sativa
nie pamiętam jakie to danie, też w Sativa
wygląd Sativa Cafe, przy samej ulicy, charakterystyczne kolory i napisy
nie pamiętam jakie to danie, też w Sativa
przepyszne rols ale nie pamietam dokładnie pozycji w menu, w The Nest
pizza w The Nest
wygląd od plaży The Nest

Przeczytaj również: Ceny na Zanzibarze ile kosztuje: jedzenie, nocleg, transport?

Zobacz również podstronę: https://www.patrycjastory.pl/podroze/zanzibar/

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *