W jakiej sukience iść na wesele? Czy wypada w białej?

Sezon weselny w pełni, a my kobiety mamy jeden główny problem. W co się ubrać? Ten temat chciałam dzisiaj poruszyć, ponieważ będąc ostatnio na kilku weselach i ślubach zdałam sobie sprawę, że idę w jedną kolorystykę. Drugą rzeczą jaką zaobserwowałam u innych, to że wiele dziewczyn ubiera białe, w dodatku długie suknie na nie swoje wesela czy śluby. Czy to normalne? Czy są jakieś zasady, których nie warto łamać będąc gościem? Czy istnieją jeszcze jakieś zachowania savoir vivre?

Kwestia problemu „w co mam się ubrać” padła już na początku. Wynika ona głównie (przynajmniej w moim wypadku) z braku pomysłu i czasu na szukanie. Sklepy są pełne strojów na śluby i wesela i zajdziemy w nich dosłownie wszystko. Od damskich garniturów, sukienek, tiul, haftów, koronek i wielu innych. Dlatego też zastanawia mnie fakt, dlaczego niektóre dziewczyny zakładają białe sukienki, jeszcze bardziej o zgrozo długie, przypominające te weselne…? 

Czy zakładać białą sukienkę na wesele jako gość?

Zdania co do noszenia bieli na ślubie i weselu przez osoby inne niż panna młoda, są od wielu lat podzielone. Wśród stylistów panuje obecnie opinia, że biel nadaje się na kolor dla gości pod jednym warunkiem – strój nie będzie przypominał sukni panny młodej. Dlatego – biały garnitur w lekkie wzory, biała sukienka w kolorowe kwiaty, biały kombinezon z kolorowymi akcesoriami – czemu nie? Wzorów jest tak dużo!

Osobiście uważam, że w dobrym tonie jest tej zasady przestrzegać!

Nawet jeśli przyszła Panna Młoda powie nam, że jej to nie przeszkadza. Być może powiedziała tak, bo nie wiedziała jak zareagować, albo nie chciała wchodzić w dyskusję? Albo wyjść na staroświecką? Pamiętajmy, że przyjęcie wesele to impreza nie tylko młodej pary, ale również ich rodzin. Uważam, że niezbyt fajnie byłoby być na ustach całej rodziny z powodu sukienki w kolorze białym. Po co psuć komukolwiek humor ?

Jest mnóstwo okazji kiedy możemy założyć taką sukienkę!

Jeśli kupiłaś taką sukienkę i chcesz koniecznie pokazać się w niej a nie masz pomysłu, to po prostu zorganizuj sobie sesję zdjęciową, która będzie piękną pamiątką lub zasugeruj swojemu mężczyźnie zaprosić się na romantyczną kolację! W życiu jest tyle pięknych okazji do świętowania, kiedy ktoś zaprasza nas na swoją, nie bądźmy egoistkami!

Moda i czasy się zmieniają ja wiem. Wiele można zrozumieć, ale moje zdanie jest taki, że każda z nas ma swój rozum i wie gdzie oraz na jaką imprezę przychodzi. Wesele ma się raz w życiu i zazwyczaj jest to dla każdego przeżycie. Panna Młoda chce dobrze wyglądać i czuć się. Słyszałam wiele historii na temat białych kreacji gości na wesele i wiecie co? Żadna nie była pozytywna. W każdej z nich słyszałam gniew, smutek i dziwne zastanowienie się dlaczego ktoś wybrał białą sukienkę. Skoro jest w czym wybierać, po co zakładać białą? Uważam, że idąc na ślub i wesele jako gość, należy przestrzegać pewnych zasad. Wybierając strój chcemy dobrze wyglądać, może nawet pokazać się, ale moja rada jest taka: nie stawiajmy tylko na „efekt wow” i nie skupiajmy się na sobie. W końcu każda z nas będzie miała kiedyś ten swój dzień i podejrzewam, że żadna nie chciałaby aby ktoś jej go zepsuł .

Przyjęcie weselne to idealna okazja do kupienia nowej kreacji i zabawy modą. Moim zdaniem warto postawić na swój styl, oryginalność, ale kreacja powinna spełniać pewne zasady.

biała sukienka na wesele czy wypada isc w białej sukience

Jakiej sukienki szukać na wesele?

Warto poszukać stylizacji, która będzie:

  • wygodna,
  • dopasowana do naszej sylwetki,
  • sprawdzi się na inne okazje,

a dopiero na końcu dałabym zgodna z trendami !

Jaki kolor kreacji na wesele?

Mój kolor idealny na wesele to brzoskwiniowy! Kiedyś uwielbiałam czerwień, ale wydaje mi się że wyglądam w wielu fasonach w tym kolorze wyzywająco. Kiedy 2 lata temu szukałam sukienki na wesele mojej przyjaciółki, w której byłam świadkową i która uwaga dała mi wolną rękę, nie wiedziałam czego szukać. Postanowiłam zaprojektować sukienkę uszytą z dwóch części w kolorze właśnie brzoskwiniowym i to był strzał w dziesiątkę! Od tego czasu byłam na kilku weselach w sukienkach o tym odcieniu.

Jak Wy podchodzicie do wzbudzającej emocje kwestii białych czy czarnych sukienek na weselach?

Czego staracie się unikać, a co Wam się podoba?

—————————————————-

Przeczytaj również

wpis: Koronkowa sukienka na każdą okazję

wpis: Jak znaleźć wygodne buty

wpis: Moje weselne stylizacje

____________________________________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *