Plecak turystyczny Quechua NH500 20l Decathlon – zalety i wady

Plecak turystyczny Quechua NH500 20l to plecak dostępny za jedynie 99,99 zł w sklepie Decathlon. Czy warto go zakupić plecak turystyczny Quechua NH500 do podróży i wycieczek? Sprawdź moją opinię na temat plecaka turystycznego Quechua z Decathlonu.

W Internecie znajdziemy pełno sprzętu turystycznego i plecaków różnej maści. Dobry plecak turystyczny powinien charakteryzować się pewnymi specjalnymi cechami takimi jak lekkość, położenie na plecak czy ew. dodatki wspomagające podczas marszu. Jaki jednak wybrać plecak turystyczny i czym się kierować? Sprawdźmy plecak turystyczny Quechua NH500 20l. 

Decathlon darzę wielkim sentymentem. Lubię kupować w tym sklepie, ponieważ można tam znaleźć wszystko, co potrzeba i dostępne jest to w dobrych cenach. Zdaję sobie sprawę z jakości, jaką oferuje Decathlon, nie zawsze są one najwyższej jakości. Wszystko jednak zależy od ceny, ponieważ zarówno znajdziemy rzeczy z wyższej, jak i niższej półki. Plecak turystyczny Quechua NH500 20l używał przez ponad rok A. Był z nami w Tajlandii, w Rzymie i na Teneryfie. Dodatkowo codziennie A. Używał go do pracy. Postanowił podzielić sie wrażaniemi z użytkowania tego plecaka.

plecak-turystyczny-nh500-20-l
Fot. Decathlon

Ile kosztuje plecak turystyczny Quechua NH500?

Plecak turystyczny Quechua NH500 dostępny jest w sklepie Decathlon w całej Polsce. Jest to plecak o pojemności 20 litrów i można zakupić go za jedyne 99,99 zł. Kusi swoją ceną to fakt. Co otrzymujemy za tą cenę?

plecak-turystyczny-nh500-20-l
Fot. Decathlon

Wykonanie plecaka

Plecak wykonany jest w całości z poliestru natomiast klin z poliamidu. Mimo że zaletą tego materiału jest waga to plecak waży aż 810 g. Jest to spora waga jak na 20 l plecak. Dla przykładu tańszy kumpel tego plecaka NH100 20 L waży połowę mniej. Patrząc jednak na wykonanie plecaka turystycznego Quechua NH500 20l to jest on bardzo wytrzymały. Plecak dostępny jest w 3 kolorach – szare khaki, burzowe chmury i kremowy.

plecak-turystyczny-nh500-20-l
Fot. Decathlon

Wnętrze plecaka plecaka Quechua NH500

Plecak posiada 3 zewnętrzne kieszenie i 2 wewnętrzne. Po bokach otrzymujemy dwie siatki na napoje. Na spodzie plecaka umieszczona jest kieszonka ze schowanym płaszczem przeciwdeszczowym na plecak. Jest to świetna opcja, ponieważ zawsze jesteśmy przygotowani na każde warunki pogodowe. Płaszcz można szybko rozłożyć i przykryć nim plecak. Ramiona plecaka są średniej szerokości. Plecy, jak i ramiona są wyściełane co zwiększa cyrkulację powietrza. Dodatkowo plecak wyposażono w uchwyty na kijki do nordic walkingu. W plecaku zamontowano również pas piersiowy.

Wróćmy jednak do kieszeń. Najmniejsza mała kieszeń jest idealna na drobne przedmioty. Niestety ulokowana jest w takim miejscu, że w zatłoczonym miejscu, osoba X może z niej coś wyjąć. Dlatego warto wkładać tam mało wartościowe rzeczy typu chusteczki.

Druga kieszeń posiada 2 siatkowe kieszonki i jedną zapinaną na zamek. W niej znajduje się mały karabińczyk, aby przyczepić klucze. W tej kieszeni mieści się notatnik. Natomiast szerokość kieszonki to wielkość opakowania chusteczek. Największa kieszeń posiada przegrodę na camelbaga z karabińczykami do podwieszenia. W tej przegrodzie zmieści się również laptop o przekątnej ekranu 15,6 cali. W największej kieszeni znajduje się również kieszonka siatkowa zapinana na suwak idealnie sprawdzająca się na dokumenty czy drobne ważne rzeczy. Główna kieszeń jest bardzo pakowana i bez problemu zapakujemy się w nią na krótki wyskok poza miasto czy wyprawę na weekend.

plecak-turystyczny-nh500-20-l
Fot. Decathlon

Zalety i wady Quechua NH500

Zacznijmy od zalet. Plecak jest pojemny i posiada wiele kieszeń, dzięki którym zapanujemy nad bałaganem w plecaku. Przegroda na laptopa sprawia, że możemy go nosić do pracy lub na uczelnie. Świetną sprawą są również kieszenie na bidon, co pozwala na szybkie dostanie się do napoju bez konieczności pakowania go do środka. Płaszcz przeciwdeszczowy pozwala nam się cieszyć każdą pogodą i nie musimy się martwić opadami deszczu. Wyściełane plecy zwiększają komfort noszenia plecaka.

To teraz ta gorsza część. Wady. Wad jest kilka. Między innymi rączka na plecak umiejscowiona jest w taki sposób, że plecak przy większym ciężarze utrzymuje się w niższej części pleców. Takie położenie plecaka obciąża kręgosłup i zmniejsza komfort. Jest to słabe rozwiązanie i przez to nie nadaje się na długie wędrówki. Zabrakło mi również pasa biodrowego, choć zdaje sobie, że nie jest to plecak na długie wyprawy. Na koniec z takich rażących wad to brak „bezpiecznej kieszeni” czyli kieszeni np. na portfel znajdującej się od wewnętrznej strony.

Zalety

  • Cena
  • Wykonanie
  • Płaszcz przeciwdeszczowy
  • Miejsce na camelbag
  • Pojemność

Wady

  • Uchwyt na rączkę
  • Brak pasa biodrowego
  • Brak bezpiecznej kieszeni
plecak-turystyczny-nh500-20-l
Fot. Decathlon

Podsumowanie – czy warto kupić plecak Quechua NH500?

Plecak turystyczny Quechua NH500 20l to dobry plecak w dobrej cenie. Świetnie sprawdzi się jako plecak do wędrówek po mieście czy krótkie wypady poza miasto bez długich marszów. Niestety moim zdaniem całkowicie nie nadaje się na wędrówki w góry czy weekendowe wypady tylko z plecakiem. Oczywiście, wiem, że nie został do tego stworzony i jego przeznaczenie jest całkowicie inne. Jest to plecak typowo miejski. Dlatego warto korzystać z niego właśnie w tym celu. Jest bardzo pojemny i pomijając źle umiejscowioną rączke – wygodny.

KUP PLECAK, KTÓRY SPEŁNI TWOJE OCZEKIWANIA

Pojemność 20 litrów:

Pojemność 30 litrów:

Lub sprawdź plecaki na allegro.

Moja ocena: 7/10