Porady lumpeksowe- dlaczego powinnaś kupować w second hand?

Czy wiesz, że przemysł tekstylny zanieczyszcza nasze środowisko? Aby temu zapobiec należy podchodzić do mody w sposób odpowiedzialny i wykorzystywać to, co już powstało. Od kilku lat jest moda na kupowanie w lumpeksach, sama robię to, od kiedy pamiętam głównie z kwestii oszczędności i braku wyboru.

Muszę przyznać, że teraz uwielbiam te sklepy za jakość, niepowtarzalność – 80% mojej garderoby jest właśnie z drugiego obiegu. Kiedyś troszkę się tego wstydziłam, dzisiaj jestem dumna, kiedy ktoś pyta mnie „skąd ten fajny płaszcz”, odpowiadam z second handu! Jakie są kolejne powody, dla których warto kupować w second hand? Na to pytanie odpowiem Ci w tym artykule. Namawiam również Ciebie do tego, by korzystać z takich sklepów czy aplikacji, dlaczego? 

(1/5) Kupując w second hand zaoszczędzisz pieniądze

Lubisz modnie się ubierać, ale nie chcesz wydawać dużo pieniędzy? Zakupy w second hand Ci to umożliwią. Odzież używana jest w dużo niższych cenach niż ciuchy w sieciówkach. Lumpeksy często oferują wysokiej jakości perełki za niewielkie pieniądze. Żeby kupić rzeczy jak najtaniej, śledź media społecznościowe wybranych second handów i sprawdzaj, w jakie dni jest największa promocja na odzież. Moje perełki opisałam kiedyś w tym artykule: https://www.patrycjastory.pl/sh-lumpeksy-nazywajcie-je-jak-chcecie/

Co ciekawe kilka z tych rzeczy mam nadal w szafie, a minęło 8 lat od tego wpisu! Moimi faworytami jest długi płaszcz khaki z wełny oraz różowa sukienka, która ostatnio jest moim TOP na imprezach!

(2/5) Kupując w second hand zadbasz o ekologię

Dzięki temu, że decydujesz się kupować w second hand, dbasz o środowisko. Wybierając używane ubrania, nie przykładasz ręki do zanieczyszczania środowiska przez producentów ubrań. Ograniczasz wydzielanie toksyn, oszczędzasz wodę i niwelujesz ślad węglowy. Ponadto, dzięki Tobie używane ubrania nie trafiają do kosza. W ten sposób maksymalnie wykorzystujesz surowce i dajesz im nowe życie!

(3/5) Będziesz posiadać ubrania, których nie ma nikt inny

Jedną z zalet robienia zakupów w second hand która jest moją ulubioną, jest możliwość znalezienia unikalnych ubrań. Jeśli nie lubisz podążać za tłumem i pragniesz wyrazić swój własny oryginalny styl, zakupy w lumpeksie będą świetnym pomysłem. Pamiętaj, że moda w sieciówkach jest ograniczająca, ponieważ są tam dostępne tylko takie kolory i fasony, które aktualnie są w trendzie. Na szczęście w lumpeksach znajdziesz ubrania, które już wyszły z mody. Często mam tak, że podoba mi się coś co obecnie jest w trendach, idę na zakupy do second hanu i znajduję taką rzecz! Jak to możliwe? Pamiętaj o tym, że moda wraca, albo doszła do nas dopiero teraz, a np. w stanach ubrania trafiły już do drugiego obiegu. Podczas kupowania ubrań nawet używanych kieruję się zasadą: „czy tego potrzebuje? ” do czego to założę?”

(4/5) Kupisz ubrania wysokiej jakości

W second hand masz możliwość zakupu ubrań wysokiej jakości. Nie zapominaj, że ubrania, które znajdują się w lumpeksie przetrwały kilka wyjść i użyć a może nawet i wiele sezonów, co dużo mówi o ich jakości. Dodatkowo, mimo tego, że rynek mody cały czas się rozwija, to właśnie w lumpeksie wiele osób ma po raz pierwszy styczność z wysokiej jakości materiałami np. kaszmirem czy jedwabiem. Te można kupić w second handach za kilkanaście złotych. Sama w swojej szafie mam kilka takich perełek i dążę do tego by 100% szafy było tylko w dobrej jakości materiałach i modelach, które posłużą mi lata!

(5/5) Polowanie na ubrania sprawi Ci radość

Polowanie na ładne i wysokiej jakości ubrania może stać się rozrywką. Nigdy nie wiemy, co znajdziemy w lumpeksie i czy coś nam się spodoba. Dlatego, jak już znajdziesz świetnej jakości koszulę, która pasuje na Ciebie jak ulał, będziesz mogła poczuć satysfakcję i dumę z zakupu. Dokładnie tak traktuję moje zakupy: jak polowanie! Uwielbiam te małe sklepiki rozrzucone po różnych punktach w mieście, odwiedzam je i w każdym znajduję totalnie coś innego. Obecnie kupuję głównie w moim podwarszawskich miasteczku w Radzyminie, ale zdarza mi się wejść do jakiegoś lumpeksu, będąc w innym mieście, podczas wyjazdu, urlopu – nawet za granicą! Kiedyś korzystałam z lumpeksów w Warszawie, albo odwiedzałam sklepy będąc w odwiedzinach u rodziny na lubelszczyźnie, teraz kupuję mniej i bardziej świadomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *