7 rzeczy brudniejszych niż toaleta – uważaj!

Może Ci się wydawać, że toaleta jest miejscem, w którym znajduje się najwięcej bakterii i zarazków. To przecież po skorzystaniu z toalety myjesz ręce. Nic bardziej mylnego! Czy wiesz, że na co dzień masz kontakt z rzeczami znacznie brudniejszymi, od toalety a na dodatek dotykasz ich i nie myślisz o tym, aby umyć ręce? Poznaj 7 rzeczy, które są brudniejsze niż toaleta.

(1/7) Damska torebka

 Często zdarza się tak, że kładziemy torebkę na podłodze w restauracji. Następnie przychodzimy do domu i kładziemy ją na łóżku czy fotelu. To sprawia, że przynosimy do domu masę zarazków. Aby temu zapobiec, wystarczy często czyścić torebkę chusteczką nasączoną alkoholem. 

 (2/7) Telefon komórkowy

 Telefon to przedmiot, który jest w użytku przez cały dzień. Na ekranie telefonu znajdują się wszystkie zarazki, z którymi mają styczność nasze dłonie. Telefonu używasz w toalecie, a także podczas jazdy autobusem, gdzie roznoszone są różne zarazki. Przyznaj, kiedy ostatnio czyściłaś swój telefon? Może to dobry moment, aby to zrobić! Pamiętaj, że warto przecierać telefon w ciągu dnia ściereczką i odrobiną alkoholu, aby zabić bakterie.

(3/7) Szczoteczka do zębów

 Zastanawiasz się, jak to możliwe, że na szczoteczce jest więcej bakterii niż w toalecie? Zapewne trzymasz swoją szczoteczkę niedaleko od toalety. Spuszczając wodę roznosisz zarazki po całej łazience. Aby tego uniknąć używaj zatyczki do szczoteczki, która uchroni ją przez zarazkami.

 (4/7) Deska do krojenia

 Przez to, że deska służy nam do przygotowywania potraw i ma kontakt z żywnością jest skupiskiem różnych zarazków. Jak się ich pozbyć? Nie wystarczy umyć deski po użyciu i odstawić na suszarkę. Należy ją zdezynfekować. Warto również w miarę często wymieniać deski i używać osobnych desek do warzyw i mięs.

(5/7) Dywan

Dywan jest jednym z najbrudniejszych rzeczy w domu. Na dywanie znajdziemy roztocza, pleśń, a także złuszczony naskórek. Aby pozbyć się zarazków na dywanie, należy go często odkurzać oraz prać.

(6/7) Gąbka do naczyń

Możesz mylnie myśleć, że to co służy Ci do mycia, jest przecież czyste. Tymczasem gąbka do naczyń to siedlisko bakterii i zarazków, które lubią wilgoć. Aby się ich pozbyć należy często wymieniać gąbkę oraz parzyć ją po użyciu we wrzątku.

(7/7) Klamka do drzwi

Klamki zarówno te w Twoim domu, jak i w pracy czy sklepie są dotykane przez ogrom osób. Wszystkie zarazki z dłoni są kumulowane na klamce. Czy myjesz ręce po otworzeniu drzwi? Zapewne rzadko! Może warto to przemyśleć, biorąc pod uwagę, ile bakterii osiedla się na tym przedmiocie.

Zaskoczona? Który z tych przedmiotów regularnie dezynfekujesz lub myjesz ręce po jego dotknięciu? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *