Czym się zajmuje? Jak pracować #zdalnie?

Wiele osób pyta mnie o to czym zajmuję się na co dzień? Jak zarabiam pieniądze? Co robię, że pracuję zdalnie? Czy utrzymuje się z bloga? Dzisiaj postanowiłam odpowiedzieć na te pytania a także pokazać Ci, że możliwości jest wiele, każdy może tak pracować. Ważne, aby naprawdę chcieć i robić małe kroki ku temu. Temat wpisu miałam w głowie od dawna, kilka dni temu robiłyśmy z Moniką sesję biznesową m.in do moich wizytówek i pomyślałam, że mogę je wykorzystać właśnie w takim wpisie. Zapraszam do lektury!

Odpowiadając na powyższe pytania.

Nie utrzymuję się z bloga, to moje hobby i czasem dodatkowe pieniądze. Owszem pracuję w domu, ale zajmuje się całkowicie czymś innym a mianowicie obsługą sklepu www a także marketingiem referencyjnym czyli polecaniem sklepu www. EDIT (po ponad 2 latach prowadzę własną firmą i markę szczegóły www.ambitnamarka.pl). Uważam, że branża on-line jest bardzo przyszłościowa dlatego cały czas doszkalam się, uczestnicząc w kursach, szkoleniach, seminariach.

Moja pierwsza przygoda z taką pracą zaczęła się jakieś 3 lata temu, od tego czasu pracowałam w kilku miejscach, na różnych warunkach, czasem 100% w domu innym razem w biurze a czasem połowicznie. Najważniejszy jest dla mnie komfort pracy z dowolnego miejsca na świecie, taka praca pozwala mi na to. Czasem wychodzę popracować do kawiarni by zmienić otoczenie i zainspirować się otoczeniem.

 

Pewnie wydaje Ci się, że to praca marzeń?

Nie! Nie ma takiej! Jest wiele minusów np. kiedy mam awarię prądu, czy internetu muszę szybko szukać innego miejsca do pracy. A kiedy mam problem z komputerem, nie pomoże mi firmowy informatyk, sama muszę rozwiązać problem i szukać fachowca. Nie wspomnę o samodyscyplinie nad którą muszę pracować, aby podczas pracy nie rozpraszały mnie obowiązki domowe a także uczyć się oddzielić czas pracy między czasem prywatnym. Oprócz tego, robię wiele rzeczy dodatkowo, hobbistycznie jak m.in blog, organizacja wydarzeń np. wymiana ciuchów. Uważam, się za osobę dobrze zorganizowaną a to ważna cecha przy tego typu pracy a także osobę przedsiębiorczą, dodatkowo nie boje się zmian. Dlatego jestem w tym miejscu gdzie jestem, robię to co lubię i czuje się wolnym człowiekiem.

Co zrobić aby pracować w domu? Ile można zarobić?

Jeśli potrzebujesz rady, pomocy chętnie odpowiem na pytania, napisz kontakt@patrycjastory.pl

Poniżej film o wszystkich moich zawodach i pracach!

Jeśli chcesz poczytać o tym więcej zerknij na te wpisy:

WPIS:Od kelnerki do menadzerki czyli moje zawody krok po kroku 

WPIS: Marzenia się spełniają, piszę do Was z Malty i będę tutaj 2 miesiące!

 

Dziękuję za zdjęcia Monika Matusik  a cukierni Małgosia z Radzymina za pozwolenie na zdjęcia

Moja stylizacja

jeansy – no name sh

koszula – no name

kozaczki – deezee

żakiet – kupiony rok temu od MissFerreira 

_________________________________________________________________________________________________