Jak rozjaśnić włosy, a jednocześnie zachować ich miękkość, objętość i gładkość?

Samodzielne rozjaśnianie włosów nie musi być trudne. Jednak aby włosy zachowały miękkość, objętość i gładkość należy je do tego zabiegu odpowiednio przygotować i nawet dwa tygodnie wcześniej. Warto poznać szczegóły krok po kroku.

Jak przygotować włosy do zabiegu rozjaśniania?

Zabieg rozjaśniania włosów polega na ich utlenianiu. Włosy przez działanie utleniacza tracą swój naturalny pigment. Jednocześnie można uzyskać pożądany kolor po dodaniu farby do rozjaśniacza. Można również tonować włosy po rozjaśnianiu i w ten sposób nadawać im pożądany kolor. Rozjaśniacz należy dopasować do tego, jaki efekt chce się uzyskać. Rozjaśniacz 3% sprawdzi się, gdy rozjaśnia się włosy o 1-2 tony. Z kolei gdy włosy rozjaśniane są o 7 tonów, konieczne jest użycie rozjaśniacza 12%. Włosy należy odpowiednio przygotować do zabiegu rozjaśniania. Najlepiej zacząć już dwa tygodnie wcześniej. Warto stosować maskę do włosów raz w tygodniu, a także olejować włosy. Można pozostawić olej na włosach nawet przez wiele godzin. Olej do włosów najlepiej dopasować do ich rodzaju, czyli porowatości. Strukturę włosa można sprawdzić łatwo, wrzucając go do szklanki z wodą. Jeśli będzie pływał na powierzchni włosy są niskoporowate, gdy zanurzy się, ale nie opadnie na dno są średnioporowate, a gdy opadnie na dno- wysokoporowate. Na tej podstawie można dobrać odpowiedni olej. Do włosów wysokoporowatych sprawdzi się – arganowy, ze słodkich migdałów, do średnioporowatych odpowiedni będzie olej makadamia, a do niskoporowatych warto wybrać olej kokosowy, palmowy. Po nałożeniu oleju warto włożyć na głowę czepek kosmetyczny. Po kilku godzinach można go zmyć. Nie należy nakładać oleju bezpośrednio przed rozjaśnianiem włosów. Należy to zrobić przynajmniej na kilka godzin przed zabiegiem.



 

Jak rozjaśniać włosy, by uzyskać jednolity kolor?

Odpowiednie przygotowanie włosów do zabiegu rozjaśniania jest kluczowe, by włosy po zabiegu były miękkie, lśniące i niezniszczone. Oczywiście prawidłowy przebieg rozjaśniania także ma na to wpływ. Odpowiedni dobór rozjaśniacza, to tylko jedna z wielu kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę. Ponadto ważny jest czas rozjaśniania, które nie należy przekraczać, bo można doprowadzić do zniszczenia włosów i ich  wypadania w znacznej ilości. Warto też pamiętać jak powinna być nakładana farba do włosów blond z rozjaśniaczem, by uzyskać jednolity kolor. Otóż w przypadku rozjaśniania odrostów należy nakładać rozjaśniacz właśnie na nie. Jeśli jednak zamierzacie rozjaśniać całe włosy, to zacznijcie od dolnych pasm, bo włosy przy skórze głowy szybciej się rozjaśniają.

Odżywanie włosów po rozjaśnianiu – to trzeba wiedzieć!

Po rozjaśnianiu włosów należy koniecznie umyć włosy szamponem o kwaśnym pH, a następnie użyć odpowiedniej odżywki do włosów rozjaśnianych. Oczywiście jeśli odżywka została dołączona do rozjaśniacza i farby, to należy ją nałożyć bezpośrednio po spłukaniu farby z rozjaśniaczem, pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać i umyć włosy. W przypadku włosów rozjaśnianych na długość najlepiej nakładać odżywkę, a szampon na skórę głowy. Po ich zmyciu można jeszcze użyć odżywki emolientowej. W ten sposób można dogłębnie odżywiać włosy. Ich kondycja dzięki temu szybko ulegnie poprawie, a włosy już po pierwszym użyciu szamponów i odżywek będą miękkie i przyjemne w dotyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *