Czy świadomość sensoryczną ma każdy z nas?

Kilka dni temu w moje ręce wpadła ciekawa pozycja, nowa na polskim rynku pt. „Świadomość sensoryczna. Praktyka przywracania witalności i obecności”, wydana przez Ścieżki Mocy, napisana przez Charlotte Selver i Charlesa Brooksa. Przyznam, że słyszałam o niej kilka miesięcy temu i czekałam na tą publikację z zaciekawieniem.

Recenzja książki Ścieżki Mocy „Świadomość sensoryczna”

Kiedy książka do mnie przyszła, od razu zabrałam się za czytanie. 

Książka „Świadomość sensoryczna” to nie pierwsza tego typu pozycja w mojej biblioteczce, wiem trochę  na ten temat, mimo to bardzo mnie poruszyła, bo była inna, niż poprzednie, które czytałam.

Wywarła na mnie dwojaki wpływ, po pierwsze pozytywne wrażenie lekkości i prostej zwyczajności oraz codzienności, z jaką przedstawiany jest temat właśnie świadomości sensorycznej. Z drugiej strony, podczas czytania wiele razy przechodziły mnie pozytywne dreszcze, jakbym nagle poczuła jakiś nowy mięsień czy cząstkę w sobie. Jakby coś zostało uwolnione, albo poczuło, że może zostać uwolnione!

Świadomość sensoryczna to praktyka uważności ciała i życia codziennego. Połączenia ze sobą, lekcja bycia obecnym we wszystkim, co robimy. Książka zawiera wiele propozycji prostych, ale głębokich praktyk, które można samodzielnie wypróbować. Co ciekawe, podejście opisywane w tej książce przeniknęło do wielu metod terapeutycznych, somatycznych, czy technik pracy z ruchem. A autorka – Charlotte Selver, która rozwijała te metodę i uczyła jej, przeżyła 102 lata i do ostatniego dnia inspirowała swoją energią i witalnością!

Po raz pierwszy czytając taką pozycję, czułam, że potrzebuję się skupić. Mimo, że w książce mowa jest o tak prostych i banalnych sprawach, jak chodzenie, smakowanie, czy oddychanie, ja czułam, że jakby uczę się ich na nowo. To jakby nauka nowego doświadczania codzienności, mądrość która jest gdzieś w nas, ale została zakopana lub nieodkryta.

Cieszę się, że dzięki tej pozycji mogłam odkryć swoją wewnętrzną boskość, którą mogę pielęgnować oraz korzystać z niej każdego dnia.

Na koniec zostawiam Was z cytatem:

„Zmiana z niewrażliwości na uwrażliwienie to jeden z cudów naszego organizmu.” A ja dodam, że z cudów świata, które może odkrywać każdy z nas! Takich cudów nam potrzeba!

Na stronie wydawnictwa jest dostępny bezpłatny fragment tej książki – zachęcam do zajrzenia:
https://sciezkimocy.pl/p/swiadomosc-sensoryczna-selver-brooks/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *