Be Happy Muzeum Warszawa, czy warto się tam wybrać?

Do Be Happy Muzeum postanowiłam się wybrać od razu kiedy zobaczyłam zdjęcia w internecie. Lubię takie insta miejsca. Mimo, że jakiś czas temu byłam w podobnym Cosmos Muzeum i nie do końca byłam zadowolona, zaryzykowałam.

Na stronie Be Happy Muzeum, możemy przeczytać, że jest to prawdziwe muzeum szczęścia i rozwoju wyobraźni, bilety dostępne, co ciekawe samo muzeum zlokalizowane jest w galerii handlowej, interesujący początek! Warto dodać, że takie miejsca znajdują się aż w 4 miejscach w Polsce, jest to Warszawa (tu byliśmy), Szczecin, Poznań i Zakopane, nietypowy wybór miast. 

Przestrzeń postanowiliśmy odwiedzić w poniedziałek koło południa, w połowie grudnia, co okazało się wyborem idealnym, bo nie było w tym czasie nikogo. Dzięki czemu mogliśmy swobodnie korzystać z wystaw i robić zdjęcia. Po wejściu do Be Happy Muzeum twarzy od razu pojawia się uśmiech, moc kolorów pobudza i energetyzuje. Warto wspomnieć, że udałam się tam z moim A. który nie wiedział, gdzie idziemy, jak tylko zobaczył różowe dekoracje, kwiaty to zrobił dziwną minę i przez pierwsze minuty, bałam się, że był to zły pomysł. Na szczęście, Be Happy porwało i jego! Dał sobie nawet zrobić zdjęcia w różowej wannie! Chociaż najlepszą atrakcję odkryliśmy na sam koniec, było do drzewko szczęścia, przy którym zrobiliśmy zabawne zdjęcia oraz wideo z opadającymi pieniędzmi, możesz je zobaczyć tutaj na moim instagramie .

 

Co można zobaczyć w Be Happy Muzeum? Czy warto się udać?

Tak naprawdę, totalnie nie widzę związku, z tym miejscem i użyciem nazwy „muzeum”, nawet jeśli to ma być symboliczne i humorystyczne. To bardziej przestrzeń do insta zdjęć, nie znalazłam tutaj ani nic zabawnego, tym bardziej wartościowego. Porównując nawet do Cosmos Muzeum, w którym byłam w 2020 w lutym, bardziej polecałabym udać się do niego, bo przynajmniej, można tam porobić  i odkryć coś ciekawego i innego, niż tylko zrobienie fotki na insta. Za cenę biletu – 40-45 zł osoba dorosła oraz 35-40 uczniowie, zdecydowanie lepszą inwestycją jest odwiedzenie Muzeum Kopernika czy TEP Factor, w których byłam kilkukrotnie i spędziłam dużo ciekawiej czas. Czas zwiedzania Be Happy Muzeum, to około 30-40 min kiedy jest bardzo mało ludzi lub wcale, a pewnie około 1h kiedy zwiedzających jest więcej.

Oczywiście to tylko moja skromna, subiektywna opinia. Może masz odmienne zdanie na temat tego miejsca? Jeśli tak podziel się tym w komentarzu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *