Wiklinowe dzieła sztuki? Poznaj Siostry Plotą!

Z Siostry Plota poznałyśmy się na programie BWKR, programie rozwojowym dla przedsiębiorczyń, w których uczestniczyłyśmy w 20212 roku. Od razu zafascynował mnie ich pomysł na biznes,a jak się okazało znałam już je popewnej historii!

Prawda jest taka, że biznes od 30 lat prowadził dziadek dziewczyn. W 2020 przez pandemię, ale też ze względu na wiek 83 lata, podjął decyzję, że zamyka sklep. W Internecie pojawił się o tym post i aż zahuczało! Zainteresowały się tym media społecznościowe! Pan Sylwester od wielu lat nie wiedział w swoim sklepie takich tłumów, cieszył się! W dwa dni został sprzedany prawie cały towar! 

Dziewczyny postanowiły odrzucić swoje aktualne zainteresowania i zacząć wyplatać! Skończyły nawet szkołę – wikliniarską i wszystko zaczęło się na nowo! To nie łatwe rzemiosło, ale daje wiele radości.

Co można kupić u dziewczyn w sklepie z wikliną?

Kiedy otwierałam mój sklep Eko Butik postanowiłam w końcu wybrać się do ich sklepu na warszawskiej Pradze i kupić wieszaki na kwiaty, planowałam w sklepie drewnianą ściankę, na której powieszę kwiaty oraz ramki. Te wieszaki z wikliny pasowały tam idealnie!

Nie ma przypadków! Kilka tygodni po spotkaniu na Pradze, Kasia wraz z siostrą i mamą odwiedziła mnie w Eko Butiku, nie wiedząc nawet, że to mój sklep! Była akurat w okolicy u dziadków i postanowiła wybrać się na zakupy do lokalnych sklepów. Jakie było moje zdziwienie, kiedy spotkałyśmy się w butiku! Mogła na własne oczy oglądać swoje produkty!

Eko Butik zamknęłam z końcem sierpnia, ale wieszaki zabrałam do domu i widze je w moich wiejskich wnętrzach! W dodatku mam kilka podobnych z odzysku ze starego domu, będą się pięknie komponować!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *