Otworzyłam sklep z odzieżą używaną – poznaj historię Eko Butik!

Moje życie barwne jest w marzenia, te małe i większe, które krok po kroku staram się realizować. Jednym z moich marzeń od dawna, dawno było założenie własnego sklepu z ubraniami, w dodatku używanymi!

Tak marzyłam o sklepie z odzieżą używaną, ale nie takim zwykłym. Chciałam, aby to był sklep z misją charytatywną, aby część zarobionych środków trafiała na lokalne cele, aby te ubrania pomagały. Dodatkowo miałam w zamyśle, aby w sklepie można było robić warsztaty i spotkania kreatywne, typu szycie czy przerabianie czegoś w stylu DIY. 

Zaczęłam myśleć o tym poważniej, kiedy w 2016 roku wróciłam z podróży na Malcie, gdzie chwilę mieszkałam. Zmieniłam wtedy swój pogląd na życie i pracę. Rozglądałam się za lokalem, towarem i byłam nawet kilka dni w pracy na sortowni, by zobaczyć jak to wszystko wygląda. Przeraziło mnie to i odpuściłam. Nie miałam wtedy finansów, aby cokolwiek zainwestować na początek. Teraz myślę, że stało się dobrze, bo rozwinęłam agencję reklamową Ambitna Marka, która daje mi wiele satysfakcji i jest dobrze rozwijającym się biznesem pod wieloma względami. Pod koniec 2020 kiedy wiemy co się działo przez cały ten rok, razem z moim A. rozmyślaliśmy o nowych nogach biznesowych.  Po kilku miesięcznej intensywnej pracy w naszej agencji, która w czasie pandemii, nie narzekała na brak pracy i nudę, zaczęliśmy myśleć o rozwijaniu innej kategorii biznesu, obok tego co mamy obecnie. Musicie wiedzieć, że oboje z A. (moim obecnym już narzeczonym!;)) mamy wiele pomysłów. Według badań FRIS jesteśmy wizjonerami i to powoduje, że mamy mnóstwo pomysłów na rozwój biznesów. Na szczęście oboje jesteśmy też pracowici, dzięki czemu skutecznie realizujemy nasze – czasem- odjechane pomysły!

Przechodząc do meritum dzisiejszego tematu, chciałam opowiedzieć Wam o spełnieniu mojego marzenia o sklepie z odzieżą używaną, oto jest Eko Butik, który stacjonarnie jest w Radzyminie. Oficjalne otwarcie było w kwietniu tego roku, ale nie miałam kiedy napisać tu o nim więcej. Zapraszam Cię na naszą stronę, na której dowiesz się więcej o naszym sklepie z misją ekobutikradzymin.pl

Eko Butik to sklep w którym można kupić odzież z drugiej ręki. Takie zakupy to nie tylko moda, czy ruch ruchu less waste, czy eko, ale też spora oszczędność pieniędzy. W sklepach z odzieżą używaną kupuję od dawna, ze względu na jakość ubrań (jest dużo lepsza niż w sieciówkach), można tu znaleźć drogie marki w niskiej cenie. Kupują używane ubrania widzimy, jak wyglądają po noszeniu, praniu, wiec mamy większą pewność, że ich żywot będzie dłuższy niż kilka założeń i prań. Od kilku lat moja garderoba w 80% pochodzi w drugiego obiegu. Kiedyś ze względów finansowych, teraz po prostu to lubię. Czuję, że przykładam cegiełkę do ochrony środowiska, niewspierania wielkich firm, które wyzyskują ludzi w biednych krajach oraz niszczą nasze środowisko wzmożoną produkcją. Przeraża mnie konsumpcjonizm, który obserwuję wokół. Liczne śmieci, które produkujemy, brak umiejętności czy chęci naprawiania rzeczy, na rzecz kupowania kolejnej, czy kupowanie słabej jakości produktów. Chcę żyć inaczej a Eko Butik jest wkładem w działania edukacyjne wokół.

Jeśli jesteś spoza Radzymina i nie wybierzesz się do nas na zakupy, to zapraszam do zajrzenia na naszego konto sklepu online www.vinted.pl/member/6567685-patrycjastoryp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *