8 rzeczy które polecam zrobić w maju! #InspiracjeMiesiąca

W kwietniu postanowiłam rozpocząć nowy cykl na moim blogu o nazwie #InspiracjeMiesiąca. Patrząc na podsumowanie tego miesiąca mogę być z siebie dumna! Zrobiłam 7 punktów na 9 i przyznam, że sama nie wierzyłam w pkt Fm, a stało się! Byłam już 3 razy na fitnessie na trampolinach i czuję, że chcę więcej! Co zaplanowałam na maj, poczytaj dalej

Robiąc listę i plany na kolejne miesiące pomyślałam, że chcę uwzględnić też w swoim planowaniu czas dla siebie, do odkrywania i rozwijania czasu wolnego. Dlatego powstaje ten cykl. Moje podsumowanie kwietnia poniżej. 

Uwielbiam okres wiosenno-letni dlatego z upragnieniem czekałam na wiele z tych czynności. Maj jest jednym z tych miesięcy kiedy wszystko budzi się do życia. Ja z upragnieniem czekam na ten czas aby móc więcej czasu spędzać na powietrzu ale to też okres kiedy więc daję z siebie innym bo w końcu chce mi się bardziej wychodzić. Dlatego zaczynając od punktu pierwszego uważam, że maj to ten czas kiedy można odpalić grilla!!!

Majowy grill lub ognisko

O tak to jest to co uwielbiam! W dzieciństwie wydawało mi się że grill jest fajniejszy ale teraz zdecydowanie bardziej doceniam ognisko, najchętniej w lesie lub w jakimś cudownym otoczeniu natury, dzikości i koniecznie z ziemniaczkami z ognia! Pierwsze grille już za mną. Byłam w tym roku w gorącej wodzie kąpana i już 2 maja odpaliłam swojego grilla na tarasie! Kolejne na działce u znajomych, później znów brat zrobił na tarasie i tak to się w tym roku zaczęło! Liczę w najbliższym czasie na jakieś ognicho w towarzystwie znajomych!

Zdjęcia w ogrodzie na łące

Biorąc pod uwagę moje zamiłowanie do zdjęcia i pozowania chyba nie trudno się domyślić, że to mój punkt obowiązkowy. Jak co roku wyciągam mamę na zdjęcia, chyba mam to już wpojone od dziecka bo mam wiele zdjęć w takim klimacie z dzieciństwa więc chyba mama mnie tym zaraziła! Niestety nie zawsze udaje się znaleźć taką łąkę czy sad jaki bym chciała czy wyrobić się przed…przekwitnięciem! Jak się okazuje mam jeszcze nieopublikowane zdjęcia z tamtego roku w mleczach, bo coś mi w nich nie grało…Jak się okazuje chyba największą frajdę daje mi po prostu znajdowanie takich miejsc i skakanie po łące czy zachwycanie się nią wiec niech tak zostanie. W maju odwiedzam a czy zdjęcia tu opublikuję…zobaczymy!

Dzień z mamą

Wiele razy wspominałam tutaj że mama pełni ważną rolę w moim życiu. Mamy bardzo dobrą relację i lubimy spędzać czas razem. Czasem w związku z jakąś okazją a czasem bez, wychodzimy razem spędzić trochę czasu, pogadać i po prostu być. Zdałam sobie sprawę że dawno nie było takiego momentu. Dlatego w związku ze zbliżającym się Dniem Mamy w maju wymyślę coś specjalnego!


Piknik

To chyba jedno z moich niespełnionych dziecięcych marzeń! Uwielbiam takie momenty w filmach gdzie przyjaciółki czy para jest na pikniku i wspólnie spędza czas jedząc smakołyki z kolorowych talerzy na łące czy parku. W maju spełnię to marzenie choćby nie wiem co!

Medytacja na powietrzu

Tak niewiele jest momentów kiedy mam czas dla samej siebie, bez żadnych dodatkowych bodźców. Medytacja jest dla mnie wyciszeniem i modlitwą. Ostatnio często po przebudzeniu nie zrywam się z łóżka tylko leżę i myślę o tym co dzieje się w moim życiu, za co jestem wdzięczna. Chciałabym aby w moim planie dnia/tygodnia był tak czas kiedy medytuję głębiej.


Zrobić przegląd szafy

To chyba największa zmora każdej kobiety. Nie mam się w co ubrać a w szafa pełna! Mój styl ostatnio zmieniał się tak często, że już sama nie wiem co mam w szafie. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Ostatnio na olx wystawiłam ok 30 par spodni a w jednym z pudełek czeka około 40 koszul jeszcze z czasów pracy w banku…Ustalam też wyprzedaż i wymianę grupową więc jeśli jesteś z okolic Radzymina to śledź mój profil bo planuję takie wydarzenie w czerwcu.

Zrobić badania

Mówi się że zdrowie jest najważniejsze a to właśnie o nim zapominamy w codziennym biegu. Dieta? Badania? Zrobię. A czas leci. Jakiś czas temu nagranie z TED Agaty Szuścik zobacz tutaj uświadomiło mi że nie robiłam cytologi od 3 lat! Dlatego od razu po obejrzeniu poleciałam je zrobić ale to nie wszystko od tego czasu postanowiłam kontrolnie zrobić też inne badania i niektóre z nich są jeszcze w trakcie a kilka odłożyłam „na kiedyś” dlatego chcę tego dopilnować.

Wywołać zdjęcia / uporządkować ramki

Przez bardzo długi czas nie wywoływałam zdjęć, nie zmieniałam ich w ramkach, ale postanowiłam że mam ich tak wiele i tak świetnie dekorują moje wnętrza, że chce to robić częściej. Dlatego w maju kolejna dawka nowych fotek na mojej ścianie.

To by było na tyle MAJU mam nadzieję, że będziesz owocnym miesiącem i spełnimy razem moje plany!

Drogi czytelniku dziękuję Ci za odwiedziny mojego bloga! Zachęcam Cię do pozostawienia po sobie śladu. Ja dzięki temu dostaję motywację aby tworzyć dalej!  Podziel się swoimi planami i pomysłami na maj! Trzymam kciuki za dobry czas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *