3 gry towarzyskie na jesienny wieczór

Zastanawiasz się jak najlepiej spędzić długi jesienny lub zimowy wieczór? Gry planszowe to idealny pomysł na spędzenie czasu ze znajomymi czy rodziną. Wciągające i angażujące gry zamienią twój nudny wieczór w świetną zabawę. Oprócz tego będziesz miał możliwość rozwinięcia swojej wyobraźni i logicznego myślenia. Sprawdź, w które planszówki warto zagrać ze znajomymi.

Jakie gry planszowe na jesienny wieczór?

Dixit- gra pobudzająca wyobraźnię

Zacznijmy od propozycji, która jest jedną z moich ulubionych! Będzie idealna dla wszystkich bez względu na wiek czy doświadczenie z planszówkami. Gra jest uniwersalna a zasady można zrozumieć już po kilku minutach. Każdy gracz ma za zadanie wybrać obrazek i wymyślić do niego skojarzenia. Pozostałe osoby wybierają spośród swoich kart tą, która najbardziej pasuje do tej sentencji. Następnie karty zostają przetasowane a gracze odgadują, która karta była tą oryginalną, do której wymyślono hasło. 

Dixit wymaga od graczy sprytu i intuicji. W tej grze ogranicza cię tylko twoja własna wyobraźnia. Spodoba ci się, jeśli jesteś kreatywny i lubisz rozwijać twórcze myślenie.

Rummikub-strategiczna gra na logiczne myślenie

Kolejna gra warta uwagi to Rummikub. Jest przeznaczona dla osób powyżej 7 roku życia. Zasady są proste i możliwe do nauczenia w kilka minut. Gra polega na tym, że gracze wykładają na stół sekwencje lub ciągi liczb. W każdej rundzie gracz musi wyłożyć minimum 3 kostki. Najciekawszym elementem rozgrywki jest możliwość ingerencji i modyfikacji wyłożonych już wcześniej kostek. Wygrywa osoba, która najszybciej pozbędzie się wszystkich liczb.

Rummikub wymaga od graczy jedynie podstawowych umiejętności matematycznych i logicznego myślenia. Jeśli gracze są zaawansowani można podkręcać tempo i zmieniać poziom trudności. Zdecydowanie spodoba się osobom, które lubią rozwiązywać sudoku czy grać w karty.

5 sekund- zabawna gra imprezowa

Gra, której nie może zabraknąć na domówce. Zasady są bardzo proste, dlatego każdy może spróbować swoich sił. Jeden gracz wyciąga kartę z pytaniem, a druga osoba ma za zadanie udzielić odpowiedzi w ciągu 5 sekund. To idealny przykład gry, dzięki której poćwiczysz umysł. Dostarczy ci mnóstwo adrenaliny i emocji. Nie zabraknie też śmiechu i zabawy, ponieważ pod presją czasu można palnąć głupotę.

Dużą zaletą jest to, że do gry w 5 sekund nie potrzebujemy planszy, dzięki czemu możemy ją zabrać nawet w bagaż podręczny do samolotu. Spodoba Ci się, jeśli lubisz oglądać teleturnieje i potrzebujesz odrobinę adrenaliny.

 A jakie są Twoje TOP 3 gry na jesienny wieczór? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *