8 bezpłatnych aplikacji ułatwiających życie kierowcy – Kobieca Strona Jazdy / odcinek 1

Kobieca Strona Jazdy by PatrycjaStory czyli filmy o motoryzacji okiem kobiety!

Kampania motoryzacyjna baby kobiety za kółkiem chodziła za mną od początku blogowania czyli jakieś 6 lat! Ostatnie miesiące myślałam nad pomysłami, tematami i ogólnym zarysem i w końcu jest! Przedstawiam Wam nową kategorię na moim blogu. Opowiem o ciekawostkach motoryzacyjnych dla kobiet, które ułatwiają komunikację a także przełamię kilka stereotypów dotyczących „baby za kierownicą”!

Zapraszam Cię do obejrzenia pierwszego materiału i/lub do przeczytania materiału tekstowego:

W dzisiejszym odcinku przedstawię 8 aplikacji dla kierowcy nie tylko kobiety, które pomogą Ci w codziennej komunikacji!

Ile razy zdarza Ci się zapomnieć gdzie zaparkowałaś?

Jak uniknąć mandatów i kontrolować prędkość i przepisy?

Czy można używać mapy bez internetu?

Czy wiesz że każdy z tych problemów może rozwiązać bezpłatna aplikacja w Twoim telefonie?

Jako pierwsza aplikacja rozwiązująca problem parkowania, może to być w nowym miejscu czy na dużym parkingu, na pewno wielokrotnie obawiałaś się że nie zapamiętasz lokalizacji a może zdarzyło Ci się zgubić auto i szukać go dłuższy czas?

Tadam! Przedstawiam Ci –> Find my car! Serio to genialna aplikacja, która ułatwia mi znajdowanie auta w galerii, podczas wyjazdu np. na grzyby czy w nowym mieście. Pomyśl jak może Ci to ułatwić życie! Jak działa?

find my car, jak nie zgubić auta aplikacja dla kierowcy

Kolejną ciekawą i pomocną dla mnie jest Glympse-share GPS pomoże w sytuacji kiedy zgubi się grupa jadących aut np. na wycieczkę czy kiedy czekasz na kogoś a nie potrafisz wytłumaczyć mu swojej lokalizacji lub za chwilę stracisz dostęp do zasięgu lub pada Ci bateria!

Glympse-share GPS, udostepnianie lokalizacji, apka dla kierowcy

Pomyśl w jakiej sytuacji może Ci być jeszcze pomocna?

Pamiętaj, że ten materiał ma być inspiracją dla Ciebie abyś wiedziała że rozwiązanie takiego czy innego problemu jest i warto szukać rozwiązań, nie ważne jakie sprawdzi się u Ciebie, ważne że rozwiąże problem!

Przechodząc płynnie do kolejne apki….jest to coś co pokochałam najbardziej czyli….

Yanosik! Czy jeśli powiem że dzięki niej możesz uniknąć mandatu to muszę dodawać coś jeszcze?  Dla mnie obowiązkowa w podróż!

yanosik, apki dla kierowców, aplikacje dla klierowców

+ o opcji zbierania kropelek paliwa i pkt na stacji opowiem innym razem przy okazji materiału o kartach lojalnościowych dla kierowców i różnych nagrodach z których pewnie nie korzystasz bo nie wiesz, że warto.

Kolejna oszczędzająca czas i pieniądze to Mobiparking, którą stosuję dopiero od kilku miesięcy i właściwie nie wiem dlaczego dowiedziałam się o jej istnieniu dopiero po 4 latach prowadzenia auta?! Dlaczego nikt mi jej wcześniej nie pokazał?

Mobiparking, apki dla kierowcy, jak nie płacic za parkometry, jak oszczedzac na parkometrach

Dla mnie najważniejsze jest to, że parkuję i nie muszę szukać parkometru tylko idąc do swojego celu np. na spotkanie, loguję się i ustawiam sobie miejsce parkowania a kiedy wracam do auta ok 100 m przed wciskam stop. Przyznam że wcześniej często zapomniałam o tym aby zapłacić parkometr i stresowałam się że będę miała mandat albo wracałam do auta czasem oddalonego o 700 m aby zapłacić!

Operator pobiera minimalną prowizję za obsługę, ale prawdę mówiąc opcja start/stop rekompensuje to ponieważ parkujesz dokładnie w takim czasie jak potrzebujesz – wcześniej wrzucałam kilka złotych nie widząc ile czasu będę potrzebowała.

5 i 6 Waze czy Google maps – ja posiadam obie ponieważ każda sprawdza się w innych warunkach i ma lubiane przeze mnie opcje. Czasem korzystam też z nawigacji w yanosiku. Google Maps jest popularna i dobrze wszystkim znana, ma opcja ściągania map i korzystania offline, łączy się z innymi opcjami i usługami googla, ma coraz więcej przydatnych opcji, miedzy innymi pobliskie stacje paliw, restauracje i sklepy, a także mierzy natężenie ruchu chociaż  Waze jest moim zdaniem w tym lepsza, nie bez powodu jest w TOP 4 aplikacjach o natężeniu ruchu (kiedyś korzystałam w tym celu z targeo) 

Waze czy Google, nawigacja

Ostatnie dwie o których powiem krótko bo sama je testuje i szukam odpowiedniej która będzie rozwiązywała te problemy.

Fuelio do wydatków paliwa – kiedyś spisywałam i liczyłam wydatki na kartce, teraz mogę to zapisać w aplikacji.

Fuelio, wydatki auta, mierzenie wydatków Fuelio, apka dla kierowcy

ICE – in Case od Emergency – to aplikacja potrzebna w razie wypadku, rozmawiałam z osobą która pracuje w karetce i mówiła mi że coraz częściej oprócz bransoletki np. z grupą krwi kierowcy posiadają również tą apkę bezpieczeństwa gdzie można wpisać grupę krwi, ważne info o zdrowiu czy kontakt do najważniejszych osób w razie wypadku. Kwestię innych pomocy podczas wypadku poruszę w innym filmie dotyczącym pełnego przygotowania i wyposażenia każdego kierowcy w razie takiej sytuacji.

ICE - in Case od Emergency, aplikacja w czasie wypadku,

Dziękuję Ci za przeczytanie tego materiału. Kolejne są w trakcie tworzenia. Jeśli masz pomysł na jakieś zagadnienie napisz mi o tym – liczę na szczery feedback! Mam nadzieje że aplikacje ułatwią Ci komunikację tak jak mi i innym kierowcom.

———-

Jeżeli ten materiał  w czymkolwiek był przydatny będzie mi miło na każda reakcję. Ja dzięki temu wiem  że mogę dalej pisać i nagrywać. Druga sprawa jeśli chcesz oglądać więcej i mieć dostęp do moich publikacji jako pierwsza kliknij subskrypcję, daj mi lajka a jeśli uważasz że ten materiał może pomoc innym, udostępnij go aby wiedziało o nim więcej osób.

+ wyniki konkursu na FB:

miejsce 1

miejsce dodatkowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *