Pierwsza Pomoc jak należy jej udzielać?

Byłeś kiedyś świadkiem wypadku? Jak się zachowałaś? Czy wiesz, że tylko w 1 na 5 przypadków podejmowana jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa przez obserwatorów zdarzenia, nawet kiedy w grę wchodzi bliska osoba!? W skali Europy, dzięki udzieleniu pierwszej pomocy 100 tys. osób rocznie można by uratować.80-90% ludzi umiera, bo nie została im udzielona pierwsza pomoc…to również Twoja wina!

Słysząc takie statystyki można zastanawiać się jak to możliwe? Żyjemy w cywilizowanym kraju, każdy z nas ma dostęp do informacji i pomocy. Dlaczego tak ważna jest nasza postawa i pomoc poszkodowanym? Zobacz film z Patrycjuszem, który jest doświadczonym ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy: 

Jeśli spróbujesz pomóc ofiarom wypadku drogowego, znacznie zwiększysz szanse, że przeżyją. O tym, jak to zrobić wiesz już z naszego filmu. PAMIĘTAJ! Nieudzielenie pierwszej pomocy jest bardziej szkodliwe niż nieumiejętna pomoc. Chirurdzy będą walczyć później, jeżeli dasz im szansę i uratujesz mózg. Tylko wtedy! Bez ciebie medycyna jest bezsilna! Najważniejsza jest szybkość reakcji. Zaledwie kilka prostych czynności może zadecydować o czyimś życiu.

Pamiętaj też, że przestępstwem jest nieudzielenie pomocy. Kodeks karny przewiduje za nieudzielenie pomocy karę nawet do trzech lat więzienia. Warto więc przypomnieć sobie i odświeżyć wiedzę jak to robić.

Aplikacja, o której wspominamy w filmie to Staying Alive pobierz ją i bądź przygotowana na każdą sytuację!

—————————————————

Odcinek 7 powstał w ramach kampanii Kobieca Strona Jazdy

Tutaj możesz obejrzeć wywiad z Patrycjuszem klik

Dziękujemy Pomysłodajnia za udostępnienie miejsca <3

_____________________________________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *