Malta Gozo Blue Grotto czyli Błękitna Grota czy warto zobaczyć oraz ile kosztuje?

Kolejny wpis z wyjazdu na Maltę, tym razem kilka zdjęć z południowej części. Ostatniego dnia wybraliśmy się na
wycieczkę do Błękitnej Groty to niewielka jaskinia, położona nad brzegiem urwistego wybrzeża. Grota została wyrzeźbiona przez napierające na brzeg fale morskie. Zwiedzić ją można na 9 osobowej łódce (koszt  8 euro). To jedna z niewielu atrakcji, za którą postanowiliśmy zapłacić i uważam, że było warto. Chociaż przyznam szczerze, że na początku było to mocno przerażające, my tacy mali na wzburzonym morzu pomiędzy wielkimi skałami!

Cała wycieczka trwa około 20 minut, w tym czasie Pan, który kieruje łódką zamienia się w przewodnika i bardzo ciekawie opowiada nam o tym co właśnie widzimy. Niestety zdjęcia nie oddają tego co można tam zobaczyć. Gra światła i bajeczna lazurowa woda widziana chyba w milionach odcieni niebieskiego to tylko połowa atrakcji. Wielkie wrażenie robi ogrom skał między którymi poruszamy się małą łódką. Wspaniałe przeżycie;)

 na zdjęciu niżej wsiadamy do łódki
 zobacz na świecącą pod wodą rękę!;0
 Tego dnia miałam na sobie czerwoną sukienkę w białe grochy,
sandały oraz niezmienne ten sam kapelusz.
Zestaw był wygodny a kolor kiecki świetnie wpisał się w krajobraz;)))

_____________________________________________________________________________________________________

Patrycja Story

Nazywam się Patrycja. Przez 4 lata prowadziłam bloga głównie o modzie, moim stylu i tematach związanych z fashion. Niedawno zdałam sobie sprawę, że mój blog to już nie tylko „fashion”, ale również podróże, marzenia, opinie…całe moje życie. Ta strona to cząstka mojego świata. Blog ma już ponad 4 lata! Przez ten czas wiele zmieniło się zarówno w mojej fizyczności, poglądach jak i życiu osobistym. Jedno nigdy się nie zmieni: jestem pełną szalonych pomysłów optymistką i staram się aby uśmiech nie schodził mi z twarzy;)

Od ponad 9 lat mieszkam w okolicach Warszawy, blog pozwolił mi zaklimatyzować się w nowym miejscu i poznać mnóstwo ciekawych ludzi, co jest moją największą radością z tego projektu.

Przeczytaj także

Sprawdź mój najnowszy film!