Herbaty i zioła Runo Bio Polska moje odkrycie!

Uwielbiam pić zioła, napary oraz używać aromatyzujących przypraw. Kiedy odkryłam tą firmą, byłam zaskoczona jakością i ceną produktów, nie mogę nie pokazać ich również Wam!

Firmę Runo Bio poznałam latem 2020, będąc na Podlasiu u Asi z Uroczyska Sosnówka, miała u nich swoje herbatki, w których smaku i zapachu zakochałam się od pierwszej chwili! Okazało się, że to lokalna firma, niestety byliśmy akurat w okresie świątecznym i nie mogłam pojechać na zakupy osobiście, ale po powrocie do domu, od razu zamówiłam paczkę w ich sklepie online (runobio.pl) Byłam zaskoczona cenami herbat i ilością w opakowaniach, tym bardziej, że wiedziałam już, jak smakują, co za odkrycie! 

W dodatku produkty posiadają certyfikat ekologiczny. Nie wiem, które to już moje zamówienie w Runo, bo średnio co kwartał zamawiam paczkę z kilkunastoma pozycjami, dla siebie i najbliższych. Postanowiłam również zrobić mini prezenty dla naszych gości weselnych z herbat i ziół tej firmy, dołączałam do tego podziękowania oraz personalizowane listy i goście byli zachwyceni!

Postanowiłam nagrać film o Runo, bo lubię wspierać marki, których sama używam i sprawdzają mi się tak bardzo, z nadzieją, że i Wy ją pokochacie!

W nagraniu wspomniałam o plastikowych opakowaniach, w których są przyprawy. Wiem, że firma pracuje już nad innymi. Kilka produktów można zakupić już w szklanych słoiczkach, należy pamiętać, że są to produkty bez żadnej chemii, antyzbrylaczy, konserwantów itp. więc muszą być szczelnie zapakowane.

Na stronie runobio.pl doczytałam dopiero teraz, że jako jedyni w Polsce posiadają certyfikat Fair Wild, który przyznawany jest przez szwajcarską, jednostkę certyfikując. Dokument pozwala prowadzić skup surowca zgodnie ze standardami zrównoważonego pozyskiwania surowca tj. dbałością o utrzymanie populacji danego gatunku oraz ochronie innych gatunków występujących w sąsiedztwie. Surowce zielarskie, przygotowane zgodnie z potrzebami i wymaganiami, dostarczane są do przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i spożywczego.

Runo Bio jest producentem ekologicznych herbat owocowo-­ziołowych oraz przypraw. Przyprawy i herbaty produkowane są według wypracowanych przez nich receptur, bez dodatku konserwantów, charakteryzują się wyjątkowym aromatem i smakiem czystej natury. Firma powstała w 1991 roku, siedziba znajduje się na Podlasiu w sercu Hajnówki, czyli na skraju Puszczy Białowieskiej. Działalność Runo Bio wywodzi się z tradycji Ziemi Podlaskiej i koncentruje się na pozyskiwaniu oraz przetwarzaniu surowców zielarskich pochodzących z czystych ekologicznie terenów północno­wschodniej Polski. W większości są to surowce ekologiczne pozyskane ze stanu naturalnego. 

Jeśli chcesz zakupić coś na początek, to poniżej zdjęcia moich zamówień, każdą z tych rzeczy szczerze polecam! A herbatka miętowo-jabłkowa jest naszym NUMBER ONE!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *