Farma dyń pod Warszawą – Dynioland relacja wideo z miejsca!

Październik bez wątpienia jest miesiącem dyni! Wszyscy wokół gotują, robią zdjęcia – wszystko w klimacie dyni! Od jakiego czasu w Polsce coraz bardziej popularne jest również Halloween, powstały również tak zwane farmy dyń. Dzisiaj zabiorę Was na najfajniejszą farmę dyń w Polsce!

Farma Dyń w Wieliszewie czyli Dynioland ma już 6 lat! Mieści się w okolicach Legionowa czyli niedaleko mnie a przyznam szczerze, że poznałam ją w tamtym roku w dodatku latem. Dynioland to niezwykłe miejsce, ponieważ oprócz farmy dyń możemy tu również poznać i zobaczyć zwierzęta zagrodowe czy zioła. Cały obiekt jest rozmieszczony na sporym terenie dzięki czemu nie odczuwa się tłumów.

Zobacz jak to wygląda na filmie:

Na farmie znajdziemy: zagrodę ze zwierzętami, labirynt z siana, szklarnię z sadzonkami, miejsce na ognisko a latem również: ścieżkę sensoryczną oraz ogród ziołowy! Dynioland w Wieliszewie zachwyca również kuchnią! Łukasz, właściciel farmy uwielbia zdrowo gotować, jak sam mówi to jedna z jego pasji. Dlatego wiele osób wraca tu właśnie dla jego ciasta, zupy czy innych pomysłowych dan nie tylko z dyni. Miejsce funkcjonuje przez cały rok, latem odbywają się tutaj wydarzenia dla dzieci i dorosłych jak urodzony czy panieński. Dynioland można również wynająć na wyłączność. To urokliwa osada niedaleko jeziora, a przy samej farmie jest mały zbiornik wodny, z którego latem można słuchać koncertów żab!

farma dyn dynioland

W okresie dyniowym nazwijmy to na farmie można zakupić różne dynie jadalne czy ozdoby z nich wykonane. Łukasz dba również aby co weekend przez cały październik coś działo się na farmie, dlatego jadąc warto sprawdzić jakie warsztaty przygotowano tym razem!

farma dyn dynioland

Lubicie takie miejsce? Znacie inne farmy dyń w Polsce?

 

Patrycja Story

Nazywam się Patrycja. Przez 4 lata prowadziłam bloga głównie o modzie, moim stylu i tematach związanych z fashion. Niedawno zdałam sobie sprawę, że mój blog to już nie tylko „fashion”, ale również podróże, marzenia, opinie…całe moje życie. Ta strona to cząstka mojego świata. Blog ma już ponad 4 lata! Przez ten czas wiele zmieniło się zarówno w mojej fizyczności, poglądach jak i życiu osobistym. Jedno nigdy się nie zmieni: jestem pełną szalonych pomysłów optymistką i staram się aby uśmiech nie schodził mi z twarzy;)

Od ponad 9 lat mieszkam w okolicach Warszawy, blog pozwolił mi zaklimatyzować się w nowym miejscu i poznać mnóstwo ciekawych ludzi, co jest moją największą radością z tego projektu.

Przeczytaj także

Sprawdź mój najnowszy film!