Farma dyń pod Warszawą – Dynioland relacja wideo z miejsca!

Październik bez wątpienia jest miesiącem dyni! Wszyscy wokół gotują, robią zdjęcia – wszystko w klimacie dyni! Od jakiego czasu w Polsce coraz bardziej popularne jest również Halloween, powstały również tak zwane farmy dyń. Dzisiaj zabiorę Was na najfajniejszą farmę dyń w Polsce!

Farma Dyń w Wieliszewie czyli Dynioland ma już 6 lat! Mieści się w okolicach Legionowa czyli niedaleko mnie a przyznam szczerze, że poznałam ją w tamtym roku w dodatku latem. Dynioland to niezwykłe miejsce, ponieważ oprócz farmy dyń możemy tu również poznać i zobaczyć zwierzęta zagrodowe czy zioła. Cały obiekt jest rozmieszczony na sporym terenie dzięki czemu nie odczuwa się tłumów. 

Zobacz jak to wygląda na filmie:

Na farmie znajdziemy: zagrodę ze zwierzętami, labirynt z siana, szklarnię z sadzonkami, miejsce na ognisko a latem również: ścieżkę sensoryczną oraz ogród ziołowy! Dynioland w Wieliszewie zachwyca również kuchnią! Łukasz, właściciel farmy uwielbia zdrowo gotować, jak sam mówi to jedna z jego pasji. Dlatego wiele osób wraca tu właśnie dla jego ciasta, zupy czy innych pomysłowych dan nie tylko z dyni. Miejsce funkcjonuje przez cały rok, latem odbywają się tutaj wydarzenia dla dzieci i dorosłych jak urodzony czy panieński. Dynioland można również wynająć na wyłączność. To urokliwa osada niedaleko jeziora, a przy samej farmie jest mały zbiornik wodny, z którego latem można słuchać koncertów żab!

farma dyn dynioland

W okresie dyniowym nazwijmy to na farmie można zakupić różne dynie jadalne czy ozdoby z nich wykonane. Łukasz dba również aby co weekend przez cały październik coś działo się na farmie, dlatego jadąc warto sprawdzić jakie warsztaty przygotowano tym razem!

farma dyn dynioland

Lubicie takie miejsce? Znacie inne farmy dyń w Polsce?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *