Bawełniana bielizna, dlaczego warto ją nosić?

Przez moje prawie 30 letnie już życie (tak już bliżej mi do 30 niż 20 i chyba pierwszy raz o tym wspominam – oswajam się!), nosiłam różną bieliznę. Od koronkowych sexy majtek, stringów, po bokserki w męskim stylu!

Kiedy bardziej zaczęłam dbać o swoje ciało i przede wszystkim obserwować je, okazało się, że noszenie nieodpowiedniej bielizny, było skutkiem otarć oraz infekcji dróg intymnych. W odpowiednim wyborze bielizny ważny jest nie tylko fason, ale głównie materiał! 

Od kiedy noszę bawełniane majtki, a śpię bez żadnych i polecam to robić, zdecydowanie lepiej się wtedy czuję.

Dlaczego warto nosić bawełnianą bieliznę?

Bawełna to jeden z najlepszych materiałów, naturalny i ekologiczny, który nie podrażnia skóry ani nie uczula. Jest naturalna i hipoalergiczna. Bawełna dobrze wchłania wilgoć i zapewnia przewiew, dzięki czemu bakterie, grzyby oraz infekcje nie zagrażają miejscom intymnym. Bawełniana bielizna jest również łatwa w pielęgnacji oraz nie zaburza zdrowego pH skóry oraz miejsc intymnych. W bawełnie, skóra oddycha, nie krępuje ruchów. Bawełniana bielizna, dobrze się pierze, nie kurczy w praniu, w porównaniu z chociażby wełną czy lnem.

Dlaczego bawełniana bielizna jest przyjazna dla skóry oraz natury?

Zwracam uwagę nie tylko na skład bielizny czyli min. 80% bawełny, ale od pewnego czasu również na oznakowania produkcji. Sprawdzam z jakiej bawełny jest wykonany produkt, jeśli jest to bawełna organiczna lub z uprawy ekologicznej to dodatkowy atut! Duży wybór takiej bielizny można znaleźć między innymi w sklepie Tchibo https://www.tchibo.pl/bielizna-dzienna-c400068790.html

Podsumowując: Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu bielizny?

Materiał i skład, najlepiej jeśli będzie to naturalny materiał jak bawełna, zwróć uwagę również na ilość jej w składzie, minimum to 80%.

Rozmiar. Często kupujemy bieliznę przypadkiem, jako dodatek, nie pamiętając jaki rozmiar nosimy aktualnie. Zwracaj uwagę na faktyczny rozmiar, aby nie kupić za ciasnych majtek, które spowodują otarcia oraz źle wyglądają w obcisłych ubraniach.

Na rynku jest spory wybór fasonów, kolorów, materiałów. Jesteśmy kuszone promocjami, dużymi nagłówkami, nowymi trendami. Prawda jest taka, że nasza skóra potrzebuje zdecydowanie mniej niż więcej. Dlatego warto postawić na sprawdzone, proste kroje damskiej bielizny oraz naturalne materiały, jak bawełna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *