5 kwiatów do domu łatwych w pielęgnacji

Najłatwiejsze w utrzymaniu z pewnością są kwiaty doniczkowe. Sprawdzą się dla początkujących miłośników pięknych roślin. Nie wymagają one skomplikowanego nawożenia oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych. Wręcz nadmierna troska o rośliny doniczkowe może spowodować ich negatywną reakcję. Oto lista 5 przykładowych kwiatów łatwych w uprawie:

  • Zamiokulkas – kwiat ten zwany jest długowiecznym i cechuje się przepięknymi, błyszczącymi liśćmi. Roślina jest w stanie długo przetrwać bez wody oraz światła. Może osiągnąć nawet do 100 cm wysokości. Dodatkową zaletą zamiokulkasa jest jego atrakcyjna cena, ponieważ można go kupić już za kilkanaście złotych.
  • Sansevierie – poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Dla tej rośliny niestraszny jest brak wody, słońca, czy suche powietrze. Kwiat posiada wiele odmian oraz gatunków, które różnią się od siebie kształtem i ubarwieniem liści.
  • Aloesy – to kolejne rośliny, które nie sprawiają problemu w pielęgnacji. Są niezwykle odporne na susze i łatwe w ogólnym utrzymaniu.
  • Kaktus – nie bez powodu uważa się, że kaktus jest bez problematyczną rośliną i przeżyje dosłownie wszystko. Wymaga on mało wody i nie ma potrzeby większej pielęgnacji.
  • Grubosz – wiele osób stosuje także nazwy ,,drzewko szczęścia”. Roślina radzi sobie zdecydowanie lepiej z brakiem wody niż jej nadmiarem. Jest prosta w utrzymaniu, dzięki czemu każdy może uprawiać drzewko szczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *