Rośliny pokojowe do cienia! Poznaj 5 łatwych w uprawie

Mój dom to od zawsze dżungla roślin, od kiedy pamiętam. Zapoczątkowała to moja mama, która kocha kwiaty a te ją, bo ma ich całe mnóstwo! Potrafi postawić je na nogi, kiedy inni stawiają na nich krzyżyk. W dzisiejszym wpisie podpowiem kilka roślin, które warto mieć w domu, jeśli mamy sporo cienia.

Skrzydłokwiat  

To jedna z moich ulubionych roślin domowych. Łatwa w uprawie, szybko rośnie w dodatku efektywnie i kwitnie! W dodatku może stać w cieniu, ale uważaj, by nie znalazła się w przeciągu.

Sansewieria 

To bardzo wytrzymałe gatunki roślin doniczkowych, nie dziwne, że lubią cień. W dodatku może wytrzymać nawet kilkanaście dni bez wody!

Zamiokulkas

Nie dość, że lubi cień to w dodatku ciasne doniczki, same plusy! Ach i pięknie się rozrasta, można stworzyć dzięki niemu prawdziwą dżunglę w domu!

Bluszcz 

To wdzięczna roślina, która może zdobić wnętrze sporym łańcuchem zieleni. Dobrze radzi sobie w miejscach bez dostępu światła, czy to na półce, czy pod sufitem. Czy wiesz, że regularne przycinanie go pobudza i powoduje, wypuszczanie nowych pędów?

Aspidistra 

Wygląda jak liść konwalii, ale nazywana jest żelaznym liściem. Wolno rośnie, więc zajmuje mało miejsca, ale świetne radzi sobie w cieniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *