Tajlandia – jazda na słoniach czy sanktuarium?

Tajlandia to kraj złocistych plaż, pysznego jedzenia i słoni. Są one symbolem tego państwa, pojawiają się dosłownie wszędzie, od kubków po tajskie piwo. Mogłoby się wydawać, że życie słoni w Tajlandii to dla nich sielanka. Niestety jak wszędzie ludzie są różni i tam gdzie pojawia rządzą zarobku, pieniądze biorą górę nad moralnością. Wykorzystywanie słoni do turystyki to właśnie jedna ze ciemnych strony mocy Tajlandii. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda jazda na słoniach czy sanktuarium zapraszam Cię do wpisu.

Słonie w Tajlandii

W Tajlandii popularną formą rozrywki są przejażdżki na słoniach lub pokazy z ich udziałem. Jak to wygląda od początku? Młode słonie są zabierane od matki, a następnie ludzie znęcają się nad nimi zarówno psychicznie i fizycznie, aby słonie stały się posłuszne. Słonie są torturowane, co powoduje, że są w stanie zrobić wszystko, aby nie być ponownie zranionym. Niestety nie bez winy pozostają turyści, dzięki którym ten biznes się kręci. Turyści wykupują bezmyślnie przejażdżki na słoniach, z pewnością dlatego, że nie są świadomi, w jakich warunkach żyją słonie. Dlatego należy o tym mówić, aby więcej osób zdało sobie sprawę z cierpienia tych zwierząt. 

Sanktuaria dla słoni

Jeśli chcesz zobaczyć słonie z bliska i ich nie krzywdzić wybierz się do sanktuarium. To miejsce, w którym znajdują się uratowane słonie. W sanktuarium zwierząt do niczego się nie zmusza, mogą jeść kiedy mają ochotę i brać kąpiel, kiedy tego zapragną. W takim miejscu szanuje się uczucia i emocje słonia. Jeśli zwierzę nie chce podejść do odwiedzających go ludzi, nikt go do tego nie zmusza. Na pierwszym miejscu znajduje się tu zdecydowanie słoń, a ludzie muszą uszanować to, że są jego gośćmi.

Jak nie przyczyniać się do krzywdy zwierząt?

Jeśli planujesz podróż na własną rękę wybierz się do sanktuarium słoni. Zwróć uwagę na to, czy wybrane przez Ciebie miejsce oferuje również przejażdżki na słoniach. Wybierz takie miejsce, w których nie ma takich okropnych atrakcji. Poszukaj opinii i wybierz się do sprawdzonego miejsca, gdzie słonie są zaopiekowane na najwyższym poziomie.

Gdy wybierasz się w podróż z biura podróży, upewnij się że w Twojej ofercie nie ma atrakcji związanych z przejażdżką na słoniach. Poszukaj takiego biura, które zna temat i świadomie podchodzi do problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *