Pyłek pszczeli dlaczego zaczęłam go pić?

Pyłek pszczeli dlaczego zaczęłam go pić?

Miód nie jest jedynym skarbem pozyskiwanym z pasieki. Cennym przysmakiem, który znany jest od tysięcy lat jest także pyłek pszczeli. Już w starożytności ludzie uważali, że spożywanie pyłku wydłuży im życie. Nie mylili się. Pyłek posiada bardzo bogatą wartość odżywczą, ma wszechstronne działanie i niezliczone zalety. We wpisie opowiem Ci, czym jest pyłek pszczeli i dlaczego zaczęłam go pić.

Pyłek pszczeli- co to jest?

Pyłek pszczeli zawdzięczamy pracy pszczół. Pszczoły zbieraczki zajmują się zbieraniem pyłku kwiatowego oraz nektaru. Mieszają pyłek ze swoją śliną i nektarem a następnie przenoszą tak powstały pyłek pszczeli do ula. Jest on uznawany przez pszczoły za pokarm. Zastanawiasz się, jak wygląda pyłek? Ma on kształt niewielkiej wielkości kulek w kolorze żółtobrązowym, przypomina mi troszkę bursztyn.



 

Pyłek pszczeli- bogactwo wartości

Już wiesz czym jest pyłek pszczeli, ale dlaczego zaczęłam go pić? Okazuje się, że pyłek pszczeli zawiera praktycznie wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania.

Wartości odżywcze

Posiada wysoką zawartość białka oraz żelaza może być stosowany również przez wegetarian, aby uzupełniać te składniki i zapobiegać niedoborom. Jeśli masz problemy z apetytem, warto żebyś spróbowała pyłku pszczelego. Może być wykorzystywany również u dzieci, które mają zaburzenia odżywiania czy brak apetytu.

Działa przeciwalergicznie

W pyłku znajduje się antyhistamina- substancja, która ma działanie antyalergiczne.

Zmniejsza stres

Pyłek poprawia dopływ krwi do tkanek nerwowych ze względu na wartości odżywcze. W ten sposób jest pomocny przy wzmacnianiu systemu nerwowego.

Wzmacnia odporność

Przyjmowanie pyłku zapobiega przeziębieniom oraz grypie. W przypadku zachorowania skraca czas leczenia infekcji.

Ma znaczenie dla schorzeń układu pokarmowego

Wpływa na wielkość i skład flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Pyłek kwiatowy ma silne działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Może być stosowany przy rozstroju żołądka.

Dobry dla cukrzyków

Wyciągi z pyłku kwiatowego zwiększają wydzielanie insuliny. Jest to dobry produkt dla osób chorych na cukrzycę, ponieważ obniża poziom cukru we krwi.

Jak piję pyłek pszczeli?

Zaleca się przyjmować pyłek 3 razy dziennie pół godziny przed jedzeniem. Pyłek należy rozmieszać z wodą, miodem lub mlekiem a następnie wypić taką miksturę. Dla osób dorosłych zaleca się pić 4 łyżeczki pyłku dziennie, jeśli chodzi o dzieci, zaleca się 2-3 łyżeczki dziennie w zależności od wieku. Kuracja powinna trwać 2-3 miesiące. Można ją stosować np. w sezonie jesiennym i wiosennym.

Moja metoda to picie pyłku przez około 7 dni codziennie rano na czczo lub na noc. Robię sobie takie mikstury co kilka tygodni. Opcja wyżej jest dobrą, ale pyłek jest dosyć drogi, więc taka kuracja nie należy do najtańszych.

Miałaś już okazję spróbować pyłku pszczelego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *