Jak przygotować się do wizyty u lekarza w Niemczech?

Wizyta u lekarza w obcym kraju może być wyzwaniem, szczególnie jeśli musisz na nią zabrać swojego podopiecznego. Aby przebiegła ona bezproblemowo, musisz odpowiednio się do niej przygotować. Jak to zrobić? O czym pamiętać wybierając się do lekarza z seniorem?

Jak przygotować się do wizyty lekarskiej?

Przed wizytą u lekarza, sprawdź, czy masz wszystkie niezbędne dokumenty medyczne, takie jak historia choroby, wyniki badań, czy lista aktualnych przyjmowanych przez seniora leków oraz suplementów. Zapisz też dolegliwości, które pojawiły się w ostatnim czasie. Dzięki temu w czasie wizyty nie będziesz musiała nerwowo przypominać sobie co cię niepokoi w zdrowiu swojego podopiecznego. Wynotuj też pytania, jakie chcesz zadać lekarzowi. 

Zatroszcz się również o samego seniora. Na wizytę przygotuj mu wygodne ubranie, które łatwo będzie zdjąć lub rozpiąć w czasie badania. Świetnie sprawdzi się bluza dresowa na zamek czy spodnie z gumką w pasie. Pomóż też seniorowi zadbać o higienę osobistą. Pamiętaj również, aby wcześniej poinformować seniora o wizycie, pozwoli mu się to oswoić z myślą o niej i spokojnie do niej przygotować.

pexels-mart-production-7089044.jpg

W jakim języku rozmawiać z lekarzem?

Pracując jako opiekunka seniora w Niemczech, w codziennych sytuacjach będziesz musiała porozumiewać się w języku naszego zachodniego sąsiada. Niemiecki będzie obowiązywał w gabinecie lekarskim. Jeśli nie czujesz się pewnie mówiąc w języku Goethego, to przed wizytą na https://opieka.felizajob.pl/wizyta-u-lekarza-slowka-i-dialogi-po-niemiecku/ sprawdź przydatne słówka i zwroty np. nazwy części ciała, dolegliwości i chorób itd. Zapoznaj się też z konkretnymi zwrotami, które mogą paść w gabinecie lekarskim.

Jakie dokumenty zabrać na wizytę lekarską?

Oprócz wcześniej wspomnianej dokumentacji medycznej seniora, na wizytę lekarską zabierz Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (Versicherungskarte) lub dowód ubezpieczenia, które potwierdzą ubezpieczenie seniora.

pexels-rfstudio-3825539.jpg

O czym pamiętać wybierając się na wizytę lekarską w Niemczech?

Pamiętaj, że pomiędzy Polską a Niemcami istnieją różnice kulturowe, które realnie wpływają na codzienne życie. Aby nie popełnić gafy, powinnaś zapoznać się z niemieckimi zwyczajami i tradycjami, a także zasadami życia społecznego. W Niemczech bardzo ważne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę lekarską. Możesz to zrobić telefonicznie lub przez Internet. Pamiętaj, aby zapisać seniora do lekarza, do którego jest przydzielony w ramach kasy chorych.

Pamiętaj, że w Niemczech bardzo ważna jest punktualność. Na wizytę zgłoś się więc dokładnie o umówionej godzinie, możesz być nawet chwilę wcześniej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *