Promienniki podczerwieni – ogrzewanie do domu, ogrzewanie na taras

W polskim klimacie trudno funkcjonować bez wydajnego ogrzewania. Zapewnienie odpowiedniej temperatury w ramach wszystkich wnętrz mieszkalnych wymaga zastosowania rozmaitych urządzeń. Do tego celu stosuje się praktyczne systemy i instalacje, a także rozwiązania mobilne, jak choćby produkty na podczerwień.

Jak działają promienniki i gdzie najlepiej wykorzystać ich potencjał? O tym napiszemy w dalszej części tekstu.



 

 

Promiennik podczerwieni – co to takiego i jak działa?

 

Źródła ciepła dostępne na rynku działają na bardzo różnych zasadach. Szczególnie ciekawe są promienniki podczerwieni, które nie prowadzą do powstania ruchu powietrza, jak jest choćby w przypadku konwektorów lub termowentylatorów. Są zatem bardzo bezpieczne i sprawdzają się w domach, gdzie na co dzień żyją alergicy.

Jak funkcjonuje promiennik? W odróżnieniu od innych produktów grzewczych, promienniki, jak te oferowane przez Econovli, są wyposażone w specjalne grzałki, które nagrzewają się nawet do 500 stopni Celsjusza. Nie ogrzewają jednak powietrza wokół, a wyłącznie ciała stałe znajdujące się na drodze fal podczerwonych. Zalicza się do nich przegrody (ściany, podłogi, sufity), wyposażenie, a nawet ludzi przebywających w danej przestrzeni. Dopiero one oddają ciepło do powietrza.

Dzięki takiej zasadzie działania udaje się szybko i skutecznie poprawić warunki termiczne w rozmaitych mniejszych i większych pomieszczeniach, bez generowania dużych strat ciepła.

 

Gdzie montować promienniki – najpraktyczniejsze zastosowania w domach i mieszkaniach

 

W jakich wnętrzach chętnie wykorzystuje się promienniki ciepła? Nadają się wszędzie tam, gdzie okazjonalnie chce się poprawić komfort cieplny użytkowników. Idealnie sprawdzają się w łazienkach, sypialniach i salonach, choć można użyć ich też w pomieszczeniach gospodarczych, użytkowanych od czasu do czasu, jak strych, garaż, warsztat. Bywają stosowane jako dodatkowe ogrzewanie, wspierające główne systemy, bądź rozwiązania samodzielne w pomieszczeniach, gdzie z różnych powodów zamontowanie standardowej instalacji byłoby nieopłacalne (koszty, specyfika wnętrza, wymogi konserwatorskie).

Promienniki podczerwieni to również idealna opcja do ogrzewania domowych przestrzeni poza głównym sezonem – bez generowania gigantycznych opłat. Warto po nie sięgnąć wtedy, gdy standardowo korzysta się z systemu grzewczego miejskiego, którego niestety nie da się uruchomić zawsze, kiedy jest taka potrzeba.

 

Promienniki na podczerwień do ogrodu – czy to się sprawdza?

 

Co ciekawe, promienniki podczerwieni z opcją kierunkowania strumienia ciepła da się wykorzystać nawet poza czterema ścianami domu. To bowiem idealne rozwiązanie poprawiające komfort cieplny na tarasach lub w ogrodowych altanach rekreacyjnych.

Szybko i wydajnie podnoszą temperaturę, pozwalając poczuć przyjemne ciepło już po krótkiej chwili od uruchomienia. To zatem bardzo skuteczny sposób na poprawę warunków termicznych w strefie relaksu w ogrodzie oraz na przedłużenie sezonu wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

Sprawdzone urządzenia grzewcze – nowoczesne promienniki podczerwieni

 

Wypoczynek w ogrodzie czy podniesienie temperatury w domowych wnętrzach? Promienniki podczerwieni przydają się w obu sytuacjach. Może staną się również praktycznym uzupełnieniem systemu grzewczego w Twoim domu?

Artykuł powstał w ramach współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *