Idealny kwiat do sypialni oraz łazienki?

Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy sporo czasu, w dodatku na regeneracji, ważne jest, by ten czas był efektywny. By dobrze spać warto zadbać o komfortowe łóżko, pościel, ale i powietrze. Dlatego przed snem, poleca się wietrzyć pomieszczenie. Dodatkowym, naturalnym oczyszczaczem powietrza są rośliny. Idealnym jest kwiat o nazwie: skrzydłokwiat, który dodatkowo pięknie wygląda, zarówno jego liście, jak i biały, bezwonny, kwiat. Dużym atutem będzie też jego łatwa uprawa! Wiem, co mówię! Kiedy zaczynałam przygodę z kwiatami, był to jedyny, który nie tylko przeżył, ale również pięknie kwitł i się rozrastał, ponieważ to kwiat, który nie potrzebuje trudnej i czasochłonnej pielęgnacji. Dzięki czemu mam ich obecnie 6! To zdecydowanie moje ulubione kwiaty doniczkowe. Z czasem odkryłam bardzo banalny sposób na jeszcze piękniejszy efekt jego kwitnięcia i blasku! Jaki? Podsypuję go fusami z kawy – uwielbia je, dlaczego? Fusy po kawie są bogate w potas, fosfor, magnez, a skrzydłokwiat lubi kwaśną ziemię i lekko mokrą, podobnie z resztą jak moje ukochane …

To niesamowite, że śmieci i odpadki, mogą tak posłużyć roślinom. Moim kolejnym ulubionym sposobem na odżywianie kwiatów doniczkowych jest podlewanie ich nawozem ze skórki bananów. Co prawda ten sposób jest troszkę bardziej wymagający od fusów z kawy, w dodatku okrutnie śmierdzi, ale naprawdę działa cuda! 

W jakim pomieszczeniu postawić skrzydłokwiat?

Najlepiej w sypialni ze względu na właściwości oczyszczania powietrza, ale łazienka również będzie dobrym miejscem, ze względu na to, że lubi wilgotne powietrze. Dobrym miejsce jest półcień i dostęp do naturalnego światło, oraz brak przeciągów.

A Ty jakie kwiaty lubisz lub polecasz do domu?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *