Rolety dzień/noc – moja opinia

Czym są rolety dzień noc i czy warto je posiadać w swoim domu? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie na moim przykładzie.Okna w domu to kluczowa sprawa. Zgodzi się ze mną zarówno osoba, która zaplanowała w swoim projekcie domu za mało okien, jak i ta osoba, która posiada ich bardzo dużo. Gdy w domu jest za mało okien to często czujemy się jak w norze – niekomfortowo. Brakuje dam tego światła codziennego, przez co źle się czujemy we własnym domu.

Rolety dzień noc – dlaczego warto?

Duża ilość okien w domu pozwala naturalnemu światłu wypełnić nasze pomieszczenia, oświetlając je i ogrzewając wnętrza. Dzięki naturalnemu światłu wpadającemu przez nasze okna, mamy przypływ energii a nasze samopoczucie znacznie wzrasta. W przypadku kupowania mieszkania, jesteśmy skazani na projekt developera. Inaczej wygląda sprawa, gdy sami projektujemy nasz dom. Pamiętaj – im więcej okien tym lepiej. 

Przez okno widzimy wszystko, co się dzieje na zewnątrz. Możemy obserwować co ciekawego wydarzyło się na sąsiedniej ulicy, sprawdzać czy przypadkiem dziki nie podeszły pod nasze ogrodzenie czy podziwiać przyrodę/tętniące miasto (co kto lubi lub co ma za oknem). Niestety problem jest też taki, że skoro my widzimy kogoś – to ktoś widzi nas. Warto zadbać o własną strefę prywatności, a także ocieplić wnętrze naszego pomieszczenia. Z pomocą przychodzą tutaj zasłony, firany, żaluzje czy rolety dzień/noc. O tych ostatnich chciałam porozmawiać.

Rolety dzień/noc – co to jest?

Jak najbardziej! Rolety dzień/noc to chyba najbardziej klasyczne rozwiązanie, które łączy w sobie prostotę i funkcjonalność. Korzystanie z nich jest niezwykle przyjemne i komfortowe. Jest to także najwygodniejsze rozwiązanie pozwalające nam dopuszczać część promieni słonecznych, jednocześnie chroniąc przed ciekawskimi sąsiadami. Sama decydujesz ile tego światła ma wpadać. Rolety dzień/noc zbudowane są z ciemnych i jasnych pasów materiałów. Wystarczy delikatny ruch, aby całkowicie zablokować promienie słoneczne lub odblokować napływ światła do pomieszczenia.

Gdzie kupić rolety dzień/noc?

Rolety dzień noc wolnowiszące możesz kupić w sklepie Lotari. Znajdziesz tam szeroką gamę kolorystyczną, dzięki czemu rolety będą pasowały do ścian lub okien w Twoim domu. Cechuje je także prostota w montażu. Tak naprawdę nie potrzeba żadnego fachowca do zamocowania takich rolet. Rolety zapewnią Ci maksymalny komfort i prywatnościom na wiele lat. W sklepie dostaniesz również rolety na niestandardowy wymiar okna.

A czy Ty korzystasz z rolet dzień – noc?

Artykuł powstał w ramach współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *