Palenie liścia laurowego? Właściwości i zastosowanie

Czy wiesz, że wawrzyn szlachetny, czyli inaczej liść laurowy może poprawiać humor? I to nie tylko ze względu na myśl o ciepłej zupce mamy!

Liść laurowy ma szerokie zastosowanie w kulinariach, ale również kosmetyce czy poprawie zdrowia. Zacznijmy od najprostszych czynności jak zapalenie świecy i przy okazji spalenie liścia laurowego, którego delikatny niewyczuwalny praktycznie zapach poprawia humor, oczyszcza powietrze oraz obniża poziom lęku! 

Liść laurowy poprawia humor?

Wszystko dzięki olejkom eterycznym, które nawet suszony liść laurowy posiada w duże ilości. Wystarczy ok. 10 min takiej kuracji zapachowej, by poczuć się lepiej. Okazuje się, że jego woń wspomaga produkcję endorfin oraz wprowadza organizm w relaks. Sprawdź koniecznie!

Warto sięgnąć również o sam olejek eteryczny z liścia laurowego, kilka kropel dodanych do ciepłej (ale nie gorącej!) wody, pomaga rozluźnić się naszemu ciału podczas kąpieli, a nawet picia takiej mikstury – tutaj warto zwrócić uwagę na jakość olejków, nie każde może spożywać.

Okazuje się, że liść laurowy wpływa również na naszą odporność, dlatego warto spożywać go w okresie przeziębień. Suszone listki są skarbnica witaminy C, cynku, witaminy A.

Liść laurowy w kosmetyce?

Tak! Przede wszystkim wykorzystuje się go w walce z łupieżem, ma właściwości antyoksydacyjne, przeciwgrzybiczne o przeciwbakteryjne czy w przypadku wypadania włosów.

Spróbuj tego przepisu:

3 łyżki sproszkowanego liścia laurowego dodaj do szklanki wrzącej wody i odstaw na 25 minut, następnie włóż do lodówki i używaj jako płukanki do włosów podczas mycia. Możesz wcierać miksturę w skórę głowy i zostawić na 1h.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *