Kiedy lecieć do Ameryki Południowej?

kiedy lecieć do ameryki

Ameryka Południowa to 13 krajów, w których możemy podziwiać ogromne wodospady, puszczę amazońską czy wziąć udział w rejsie po największej rzece świata. Zastanawiasz się, kiedy lecieć do Ameryki Południowej? Warto wziąć pod uwagę pogodę, aby skorzystać z tej najlepszej w ciągu roku. Należy pamiętać, że pory roku w Ameryce Południowej są odwrócone. Kiedy w Polsce jest lato, na półkuli południowej panuje zima.  W dzisiejszym wpisie poradzę Ci, kiedy najlepiej odwiedzić Amerykę Południową.

Kiedy lecieć do Ameryki Południowej-Meksyk?

Pyszne jedzenie, egzotyczna roślinność, muzyka i taniec to rzeczy, które charakteryzują Meksyk. Jeśli planujesz aktywny wypoczynek i chcesz zwiedzić jak najwięcej miejsc, wybierz się do Meksyku w porze wiosennej od marca do czerwca. Panują wtedy optymalne temperatury w okolicach 20 stopni. Jeśli natomiast Twoim celem jest plażowanie, od lipca do września temperatura wynosi około 40 stopni. Chcesz uniknąć tłumów? Wysoki sezon turystyczny trwa w Meksyku od października do grudnia. Temperatura średnia wynosi wówczas 25 stopni. 

Kiedy lecieć do Panamy?

Możesz się zdziwić, ale Panama uchodzi za jedno z najszczęśliwszych miejsc na świecie. Oferuje bardzo dużo atrakcji dla turystów. Między innymi rejsy statkiem, spływy po rzece, nurkowanie i plażowanie w otoczeniu bajkowych krajobrazów. W Panami przez połowę roku pogoda jest idealna do wykonywania różnych aktywności. Szczyt sezonu przypada na grudzień, ale pogoda jest odpowiednia również od stycznia do kwietnia. Od kwietnia do listopada panuje pora mokra, która charakteryzuje się obfitymi padami i gwałtownymi burzami.

Kiedy lecieć do Chile?

Należy wziąć pod uwagę to, że Chile to najdłuższy kraj na świecie. W związku z tym klimat poszczególnych regionów jest zróżnicowany. Szczyt sezonu w Chile przypada na okres od listopada do lutego. Jest to najlepsza pora na odwiedzenie tego kraju, ale to właśnie w tych miesiącach spotkamy najwięcej turystów. Poza sezonem w okresie czerwiec-sierpień warto odwiedzić północną część Chile, ponieważ na pozostałej części możliwe są w tym czasie opady śniegu.

Kiedy lecieć do Brazylii?

Ten największy i najbogatszy kraj Ameryki Południowej potrafi zaskoczyć swoimi atrakcjami. Najpopularniejszy miesiąc wśród turystów na podróże do Brazylii to grudzień. Ulice miast przyozdobione są wówczas świątecznymi dekoracjami, co tworzy niesamowity klimat. Wysoki sezon turystyczny twa tutaj od grudnia do marca. Deszcze nie są obfite a temperatura sięga 30 stopni. Dodatkowo, właśnie podczas naszej zimy w Brazylii trwa karnawał. Spektakularne widowiska i kolorowe parady to coś, co przyciąga turystów w tym czasie.

Kiedy lecieć do Ameryki Południowej- Kolumbia?

Decyzja w przypadku wyboru terminu wyjazdu powinna być uwarunkowana tym, co planujesz robić w tym kraju. Najlepsze warunki pogodowe, odpowiednie na wykonywanie wszystkich aktywności są od grudnia do marca. Najmniej pada, a temperatury nie są tak wysokie. Nie wybieraj się w podróż do Kolumbii od maja do września. Właśnie wtedy występują obfite deszcze i trzęsienia ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *