Biżuteria z Talerzy

Ostatnio często bywam na targach lub wystawach Młodych Projektantów. Na jednym z takich wydarzeń moją szczególną uwagę przyciągnęło stoisko Magdy która prezentowała na nim Biżuterię z Talerzy. Przyznam, że  pierwszy raz spotkałam się z takim pomysłem. Po kilku minutach rozmowy i oglądania  pięknych prac zostałam zaproszona do warsztatu artystki. Oczywiście zaproszenie przyjęłam. Wybrałam się z moim Sony po odnalezieniu  adresu wdrapaliśmy się na 7 piętro wielkiego budynku aż dotarliśmy tu…

Widok z okna, jak mówi artystka, mocno inspiruje.

Przyznam, że sama pracownia robi wrażenie. Jest w niej mnóstwo fantastycznych przedmiotów,  kawałków talerzy do wykonani biżuterii, poprzednich prac Magdy ze szkoły oraz innych inspiracji czy narzędzi. Tutaj trzeba przyznać, że narzędzia jakimi posługuje się Magda wprawiają w osłupienie. 
Nie pomyślałabym, że przy jednym kolczyku jest tyle pracy!

Szlifierka stołowa
Końcówki do szlifierki precyzyjnej i wiele innych, które fotografowałabym pół dnia;)

A oto cała twórczyni i teraz kilka słów o niej.
Magda z wykształcenia rzeźbiarka. Ukończyła studia na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zainteresowanie biżuterią pojawiło się jeszcze na studiach. Pewnego dnia spontanicznie udała się na zajęcia z biżuterii do funkcjonującej na wydz.pracowni jubilerskiej, a dalej poszło samo.
Oto jej pierwsza praca, pierścionek wykonany ze srebra.  

Ale skąd te talerze pytacie? Ja również o to zapytałam. 
Okazuje się, że Magda podczas porządkowania działki ze znajomym znalazła w ziemi odłamki starych talerzy z motywem kwiatowym, postanowiła odświeżyć historię. Stworzyła ze starych, niepotrzebnych i trochę już zapomnianych  odłamków porcelany  piękne kolczyki dla kobiet. 

Tworzenie takiej biżuterii to nie lada wyzwanie. Nie każdy z nas mógłby pracować na co dzień w takich warunkach. Kurz, pył i hałas to codzienność przy tworzeniu biżuterii z talerzy. Oszlifowanie takich odłamków:
W takie skarby:
Zajmuje sporo czasu, siły i energii.  Także każdy kawałek surowca Magda musi zdobyć sama szuka np. na targach staroci lub w sieci. Opłaca się, bo efekt jest imponujący. 

Inne prace Magdy to np. zegar z talerza, czy uroczy raczek, który stworzyła z ceramiki (ten akurat stracił kawałek szczypiec).
Artystka ma mnóstwo pomysłów i zapału, na pewno jeszcze nie raz o niej usłyszycie! Podziwiam jej talent i energię. To wspaniałe, że może robić na co dzień to co kocha,  połączyła swoje hobby z pracą. Trzymam kciuki. Powodzenia! Tutaj klik klik krótki film z Magdą.

Poniżej kilka zdjęć w Biżuterii z Telerzy

Co myślicie o tej biżuterii?

sukienka-sh
buty-merg.pl
biżuteria-tu

5 komentarzy

  1. super zdjęcia! Pozdrawiam ! ♥

  2. krab jest przeuroczy 🙂 świetny post w życiu bym nie pomyślała, że z talerzy można coś takiego wyczarować 🙂

  3. biżuteria nie pasuje do mojego stylu ubierania się, ale jestem nią zachwycona! to imponujące ! nie wiedziałam, że z talerzy da się zrobić biżuterię. zachwycające!

  4. Piękna biżuteria. Super wyglądasz, świetna stylizacja! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *